۰ نفر
۱۵ اردیبهشت ۱۴۰۰ - ۱۱:۱۵
تولید برج خنک کننده در تهران

با توجه به شرایط تحریم و حمایت از تولیدکنندگان و سازندگان داخلی فرآیند تولید برج خنک کننده (cooling tower) در استان تهران امروزه با رشد چشم گیری مواجه گردیده است.

امروزه تولید و ساخت برج خنک کن یا کولینگ تاور در شهر تهران پیشرفت خوبی داشته و توانسته تا حدود زیادی نیاز داخل کشور را تامین نماید. تولیدکنندگان داخلی برجهای خنک کننده با پیشرفت روز افزون صنعت مهندسی در بخشهای مختلف امروزه بدنبال افزایش میزان ظرفیت تولید می باشند. صنایع فولاد، پتروشیمی، تزریق پلاستیک، صنایع چوب و سیمان از مهمترین مصرف کنندگان برجهای خنک کننده در ایران به شمار می آیند. در این محتوای خبری سعی بر این شده است تا بررسی کمی و کیفی تولید و ساخت برج خنک کننده در تهران بپردازیم.

به چه دلیل تهران مرکزیت تولید برج خنک کننده در ایران نامگذاری شده است؟

در پاسخ به سوال فوق باید عرض کنیم که مهمترین دلیل برای تولید برج خنک کننده در تهران شرایط جغرافیایی این شهر نسبت به سایر مناطق کشور می‌باشد. کاهش هزینه های حمل و نقل، ارائه هر چه بهتر خدمات پس از فروش و خرید مطمئن از جمله دستاوردهای تولید کولینگ تاور در استان تهران می‌باشد. از طرفی دیگر امروزه تهران قطب مرکزی سیستمهای تهویه مطبوع مرکزی چیلر در آپارتمان‌ها و ساختمان‌های گوناگون قلمداد می‌شود. این موضوع نیز کمک شایانی به تولیدکنندگان برج خنک کننده در تهران نموده است. چراکه تامین قطعات جانبی دستگاه های سرمایشی، ارائه خدمات پس از فروش و سایر موارد را در دسترس شرکتهای سازنده کولینگ تاور قرار داده است. البته تامین قطعات جانبی برجهای خنک کننده در فرآیند ساخت همانند خرید موتور این دستگاه در تهران شرایط تولید را بهبود بخشیده است. سازندگان برج های خنک کننده نیز با کاهش هزینه های حمل و نقل خرید اجزای جانبی توانسته اند گام بزرگی را در راستای کاهش قیمت فروش برج خنک کن بر دارند.

شرایط اصلی تولید برج خنک کننده در تهران

یک سازنده کولینگ تاور علاوه بر تامین قطعات و اجزای جانبی این دستگاه باید بدنبال مکانی مناسب جهت تولید نیز باشد. در واقع محل ساخت دستگاه برج خنک کننده باید از استانداردهای لازم جهت مونتاژ، تولید و تست این تجهیز باشد. به عنوان مثال شرایط اقلیمی در تولید قطعات فایبرگلاس برجهای خنک کننده ایجاب می کند تا این اجزا در محیطی با تابش نور خورشید (رو باز) ساخته شوند. دومین موضوع مهم دیگر در فرآیند تولید برج خنک کننده در فراهم نمودن شرایط تستهای مختلف بر روی دستگاه می باشد. یکی از مهمترین تست های تولیدی کولینگ تاور، آبگیری دستگاه به منظور رفع نشتی های لازم در قسمتهای مختلف بدنه می باشد. بسیاری از سازندگان برای رفع این موضوع و انجام تست های مختلف نیازمند یک منبع آبی جهت تست آبگیری همانند یک حلقه چاه می باشند.

ماشین آلات و تجهیزات مورد نیاز جهت تولید برج های خنک کننده فایبرگلاس

۱-دستگاه تزریق پلاستیک جهت تزریق قطعات پلاستیکی کولینگ تاور همچون نازلها، بست های کمربندی و پکینگ ها

۲- دستگاه اکسترودر جهت تولید تیغه های فایبرگلاس یا آلومینیوم پروانه هوادهی یا تولید قطره گیر های تیغه ای

۳-دستگاه جوش آرگون، جوش برق ، جوش نقره و جوش برنج جهت تولید کویل های برودتی و قطعات فلزی بدنه (ساپورتها)

۴-دستگاه بالانس دینامیکی انواع پروانه های صنعتی هوادهی

۵-کوره ریخته گری جهت تولید قطعات فلزی همچون اسپرینکلر، کاهش دور، فلنچ و ...

۶-دستگاه تراشکاری قطعات فلزی همچون شافت فن ، شافت کاهش دور، اسپرینکلر، آبگردان، فلنچ و فولی سر موتور

۷-قالبهای اولیه تولید قطعات فایبرگلاس بدنه همانند تشتک، پنلهای دیواره، کرکره های ورودی هوا، ستونی و فن دک

۸-تجهیزات سوراخ کاری همانند دریل دستی و ستونی جهت برش گرد بر بدنه برای جای فلنچ، سوراخ کاری لوله های آرم و غیره

۹-تجهیزات برشکاری همانند دستگاه فرز و مینی فرز برای پرداخت بدنه بعد تولید، پولیش بدنه با نمد و یا برشکاری قطعات فلزی

تولید برج خنک کننده در تهران

سوال مهمی که ذهن هر مخاطب را شاید مشغول به خود کند این است که آیا تهیه تمام دستگاه های فوق برای تولید برج خنک کننده الزامی است یا خیر؟ در پاسخ باید بگوییم امروزه بسیاری از سازندگان برجهای خنک کننده ساخت قسمتهای مختلف همانند کویلهای برودتی، بالانس دینامیکی فن یا پروانه و سایر خدمات قبل و بعد از تولید خود را به شرکتهای موازی ارجاع می‌دهند. این کار نیاز به سرمایه خرید تجهیزات و ماشین آلات تولید این دستگاه را بطور چشم گیری کاهش می دهد. تولید پکینگ برج خنک کننده نیز یکی دیگر از بخشهای واگذاری سازندگان کولینگ تاور به بیرون به شمار می آید. برای صنعتی همانند تولید برج خنک کن صرفه‌ی اقتصادی برای خرید ماشین آلات تزریق، اکسترودر، تراشکاری، دستگاه بالانس، دستگاه تست جوش و غیره وجود ندارد. از این رو بسیاری از سازندگان کولینگ تاور با رویکردی منطقی به سمت و سوی واگذاری این بخشها به غیر کرده اند.

معرفی تولیدکنندگان برتر برج خنک کننده در تهران

۱- دماگستر: این مجموعه بزرگ شامل بخشهای مختلفی همچون واحد تولید قطعات تزریق پلاستیک در ساوه، واحد ساخت قطعات اکسترودر فن و قطره گیر و پکینگ در مشهد، واحد تولید پکینگ نت اسپلش در اصفهان و واحد مرکزی تولید قطعات فایبرگلاس و مونتاژ در تهران می باشد. شرکت فنی و مهندسی دماگستر با تکیه بر اصل تولید برج خنک کننده با کیفیت استاندارد از سال ۱۳۸۲ شروع به راه اندازی واحد های مختلف در زمینه های مختلف ساخت کولینگ تاور نموده است. این شرکت هم اکنون با بهره گیری از استانداردهای جهانی همچون CTI & Marley اقدام به تهیه انواع برجهای خنک کننده صنعتی و تهویه مطبوع نموده است. تامین قطعات جانبی دستگاه های مختلف کولینگ تاور نیز با تیراژ بالا از دیگر اقدامات این شرکت در پیشرفت صنعت برج خنک کننده بوده است.

تولید برج خنک کننده در تهران

تولید برج خنک کننده با نشان استاندارد ملی:

شاید مهمترین تاییده بر تولیدات داخلی سازندگان محصولات مختلف کسب استاندارد ملی در این زمینه باشد. شرکت دماگستر در سال ۱۳۹۸ به این مهم دست یافته است و با افزایش کیفیت تولید خود در زمینه برج خنک کننده موفق به کسب این نشان ملی گردیده است.

۲- پرتو آبگردان: یکی از قدیمی ترین و معتبر ترین واحدهای تولید کولینگ تاور بخصوص برج خنک کننده مخروطی شرکت آبگردان میباشد. این مجموعه بزرگ کار خود را از شهر مشهد اغاز نموده است و امروزه با سابقه بیش از ۳۰ سال موفق به تولید حداقل ۳۰۰ هزار دستگاه در سراسر کشور گردیده است. بیشتر تولید این شرکت را محصول برج خنک کن مخروطی تشکیل داده است و بدنه تمامی کولینگ تاورهای خود را با فایبرگلاس تعبیه نموده است. این شرکت یک هلدینگ مادر بوده و امروزه در تهیه قطعات جانبی برجهای خنک کننده نیز مشغول بکار گردیده است.

۳-آریا بنیز: این مجموعه صنعتی نیز امروزه با بکارگیری از اصول روز مهندسی توانسته است که بسیاری از تولیدات با کیفیت خود را در اختیار مشتریانش قرار دهد. شرکت آریا بنیز امروزه یکی از معتبرترین شرکتهای تولید برج خنک کننده در تهران بوده که بیشتر تولیدات خود را معطوف به تیپ مکعبی نموده است. همانطور که می دانید کولینگ تاور های مکعبی امروزه از مزایای بهتری نسبت تیپ مخروطی برخوردار گردیده است. بکارگیری سیستم پاشش آب ثابت یکی از مهمترین دستاوردهای طراحی این سیستم برودتی در صنعت می باشد. برجهای خنک کننده مکعبی آریا بنیر امروزه در سراسر کشور توزیع شده و مورد تایید بسیاری از مهندسین داخلی و خارجی قرار گرفته است.

۲۱۲۱

کد خبر 1511622