۰ نفر
۱۵ اردیبهشت ۱۴۰۰ - ۱۱:۳۶
لوکاشنکو دهها نظامی بلاروس را خلع درجه کرد

ایرنا نوشت: الکساندر لوکاشنکو رئیس جمهوری بلاروس، بیش از ۸۰ نظامی و پرسنل سازمان های امنیتی را در رابطه با اعتراضات عمومی در این کشور خلع درجه کرد.

 لوکاشنکو طی فرمانی، بیش از ۸۰ نفر از پرسنل نظامی و امنیتی بلاروس را بخاطر اقدامات مغایر با شئون و موقعیت نظامی در جریان اعتراضات این کشور خلع درجه کرد. 

دفتر مطبوعاتی رئیس جمهوری بلاروس اعلام کرد که افراد خلع درجه شده ازجمله شعارهایی در تشویق اقدامات خلاف قانون در شبکه اینترنتی منتشر کرده بودند.

برخی از این افراد همچنین اجتماعات غیرقانونی برپا و سازماندهی کرده و خود در آن شرکت و مقامهای دولتی را تهدید کردند.

تعدادی از افرادی که توسط رئیس جمهوری بلاروس خلع درجه شدند، اطلاعات مربوط به اتباع بلاروسی را در فضای مجازی یا در بین مردم منتشر کرده بودند.  

انتخابات ریاست جمهوری بلاروس روز ۱۹ مرداد ماه سال ۱۳۹۹ برگزار شد و الکساندر لوکاشنکو با کسب بیش از ۸۰ درصد آرا به پیروزی رسید و تیخانوفسکایا نامزد مخالفان تنها ۱۰ درصد آرا را بدست آورد.

مخالفان دولت بلاروس بلافاصله اعلام کردند که در انتخابات تقلب صورت گرفته و طرفداران خود را به خیابان‌ها کشاندند.

آمریکا و اتحادیه اروپا نتیجه انتخابات بلاروس را به رسمیت نشناخته و از دولت این کشور خواستار برگزاری انتخابات جدید شده و تحریم هایی علیه این کشور وضع کردند.

لوکاشنکو که ۲۶ سال است بر مسند ریاست جمهوری بلاروس تکیه زده، تظاهرات داخلی را توطئه غرب خوانده است و شماری از مخالفان دولت که به برپایی تظاهرات ضددولتی پرداخته بودند را دستگیر و زندانی کرده است. 

310 310

کد خبر 1511624

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 2 =