ابلاغ AFC به فدراسیون‌های ملی/ فوتبالی‌ها را واکسینه کنید

خبرورزشی نوشت: ابلاغ کنفدراسیون فوتبال آسیا در حال ارسال به فدراسیون‌های ملی است.

در این ابلاغ از فدراسیون‌های ملی خواسته شده است فصل آینده پیش از شروع بازی‌های لیگ حرفه‌ای فوتبالیست‌ها در برابر کووید ۱۹ واکسینه شوند و این دغدغه فدراسیون فوتبال و همچنین باشگاه‌ها را برای برگزاری بازی‌های لیگ کاهش خواهد داد.

کنفدراسیون فوتبال به تازگی بازی‌های لیگ قهرمانان آسیا در منطقه غرب را به پایان برده است و در این بازی‌ها هر سه روز یک بار از اعضای تیم‌ها تست کرونا می‌گرفته شده است. بر اساس اطلاع رسانی سایت کنفدراسیون فوتبال آسیا در این بخشنامه یادآور شده است فوتبالیست‌ها به دلیل برگزاری بازی‌ها مدام در حال سفر و حضور در امکان عمومی از جمله فرودگاه و هتل هستند ودر معترض ابتلا به کووید ۱۹ هستند. از اینرو فدراسیون‌های ملی باید در مذاکره با وزارت بهداشت کشور خود تیم‌های فوتبال را در لیست دریافت واکسن کووید ۱۹ قرار دهند.

پیشتر در ایران اسکوچیچ سرمربی تیم ملی هم از فدراسیون فوتبال خواسته بود قبل از سفر تیم ملی به بحرین اعضای تیم ملی واکسینه شوند چرا که تنها ابتلای یکی از بازیکنان تیم ملی می‌تواند صعود ایران به جام جهانی ۲۰۲۲ را به چالش بکشد.

گفتنی است واکسن‌هایی که هم اکنون در ایران و طبق اولویت تزریق می‌شود واکسن وارداتی از کشورهای چین و روسیه هستند و قرار است واکسن داخلی خرداد ماه به تولید انبوه برسد که به نظر می‌رسد بعد از تولید واکسن ایرانی فوتبالیست‌ها هم درلیست دریافت واکسن کووید ۱۹ قرار بگیرند.

۲۵۶ ۲۵۱

کد خبر 1511726

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 8 =