نمایش فیلم‌های آندری تارکوفسکی، ریدلی اسکات و تیم برتون در تلویزیون

آثاری از آندری تارکوفسکی، ریدلی اسکات و تیم برتون در روزهای پایانی هفته از شبکه‌های تلویزیون پخش خواهد شد.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، در روزهای پایانی هفته به تماشای فیلم‌های متنوعی از سینمای ایران و جهان بنشینید. به مناسب روز قدس در میان این آثار موضوع فلسطین پررنگ‌تر از همیشه است.

شبکه یک

فیلم سینمایی «هفت سنگ» به کارگردانی «عبدالرضا نواب صفوی»، جمعه ۱۷ اردیبهشت ماه ساعت ۱۶ از شبکه یک سیما پخش خواهد شد. این فیلم داستان یک جوان یهودی ضد اسرائیلی به نام دیوید پسر خاخام الیاس شمعون است که پس از سال‌ها اقامت در هلند و پایان تحصیلاتش به قصد دیدار با شیخ کریم رهبر جنبش انتفاضه وارد فلسطین می‌شود اما به وسیله سازمان جاسوسی اسرائیل (موساد) شناسایی شده.

شبکه دو 

فیلم تلویزیونی «حورا» به کارگردانی «غلامرضا ساغرچیان»، پنج‌شنبه ۱۶ اردیبهشت ماه ساعت ‌۸ صبح از شبکه دو سیما پخش می‌شود.

فیلم سینمایی «منطقه پرواز ممنوع» به کارگردانی «امیر داسارگر»، جمعه ۱۷ اردیبهشت ماه ساعت ۸ از شبکه دو سیما پخش خواهد شد. این فیلم ماجراجویانه، روایتگر داستان سه نوجوان است که در حین آماده شدن برای مسابقه ساخت پهپاد، با پیدا شدن یک یوزپلنگ در حوالی محل زندگی شان، وارد مسائل و درگیری‌های مختلف و مهیجی می‌شوند. این سه نوجوان در حین آمادگی برای مسابقه با افرادی مواجه می‌شوند که از سایت موشکی برای اسرائیل جاسوسی می‌کردند.

شبکه سه

فیلم سینمایی «شکارچی شنبه» به کارگردانی «پرویز شیخ‌طادی»، پنج‌شنبه ۱۶ اردیبهشت ماه ساعت ۱۰ از شبکه سه سیما پخش می‌شود. در این فیلم خواهیم دید: در یک بندرگاه اسرائیل، زنی یهودی که پس از مرگ همسرش، با یک مرد مسیحی ازدواج کرده‌است، کودک ۸-۷ ساله خود را در پی اقدامات حقوقی و اصرارهای زیاد پدربزرگش برای مدت کوتاهی به وی می‌سپارد. پدربزرگ کودک که یکی از سران جریان فکری صهیونیسم است.

شبکه چهار

فیلم سینمایی «ابو زینب» به کارگردانی «علی غفاری»، پنج‌شنبه ۱۶ اردیبهشت ماه ساعت ۲۰:۳۰ از شبکه چهار سیما روی آنتن می‌رود. در این فیلم با بازی کارمن لبس، باسم مغنیه، عمار شلق، یوسف حداد و اغوب دوجرجیان خواهیم دید: در سال ۱۹۸۵ ارتش صهیونیستی جنوب لبنان را اشغال می‌کند. خانواده‌های این مناطق با مقاومت و ایثار تلاش می‌کنند اشغالگران را از سرزمین خود بیرون کنند.

فیلم سینمایی «بیگانه: میثاق» به کارگردانی «ریدلی اسکات»، جمعه ۱۷ اردیبهشت ماه ساعت ۲۰:۳۰ از شبکه چهار روی آنتن می‌رود. در خلاصه داستان فیلم با بازی مایکل فاسبندر، کاترین واترستون و دنی مک‌براید آمده است: فضاپیمایی که خدمه آن موقتا به خواب عمیقی فرو رفته اند ماموریت دارد سیاره مناسبی برای زندگی ۲۰۰۰ مهاجری که در سفینه به خواب رفته اند، پیدا کند. در این میان تنها یک ربات به نام والتر بیدار است که کنترل فعالیت های سفینه را بر عهده دارد. اما با بروز یک مشکل، خدمه زودتر از زمان موعد از خواب بلند می‌شوند و تصمیم می‌گیرند تا به سیاره ناشناخته ای که در نزدیکی آنهاست سفری اکتشافی داشته باشند تا ببینند که شرایط در این محل چگونه است. اما آنها با ورود به این سیاره با موجود ناشناس و درنده خویی مواجه می‌شوند.

شبکه پنج

فیلم تلویزیونی «نسترن‌های وحشی» به کارگردانی «رهبر قنبری»، پنج‌شنبه ۱۶ اردیبهشت ماه ساعت ۱۱ از شبکه پنج سیما پخش می‌شود.

فیلم سینمایی «سی و سه روز» به کارگردانی «جمال شورجه»، جمعه ۱۷ اردیبهشت ماه ساعت ۱۱ از شبکه پنج پخش می‌شود. «سی و سه روز» با بازی پیر داغر، یاسم مغنی، یوسف الخال و کارمن لبوس؛ روایتی واقعی از مقاومت یک روستای مجاور با اسرائیل است که از حمله اسرائیلی‌ها به دیگر جناح‌های مقاومت جلوگیری می‌کند. منطقه مرزی جنوب لبنان و اسرائیل، روستای عیتاالشعب نیروهای حزب‌الله لبنان دو نظامی ارتش اسرائیل را به گروگان می‌گیرند تا به دشمن فشار بیاورند اسیرهای لبنانی را آزاد کند.

شبکه نمایش

فیلم سینمایی «فرار از زندان آلکاتراز» به کارگردانی «دونالد سیگل»، پنج شنبه ۱۶ اردیبهشت ماه ساعت ۱ بامداد از شبکه نمایش پخش می‌شود. در این فیلم با بازی کلینت استوود آمده است: فرانک لی موریس که از چندین زندان فرار کرده است به آلکاتراز منتقل می‌شود. او از همان ابتدا مورد خشم یکی اززندانیان قرارمی‌گیرد و زد و خوردهای متوالی بین آنها، رئیس زندان را نسبت به او حساس می‌کند.

فیلم تلویزیونی «سپید به رنگ مروارید» به کارگردانی «سیدروح الله حجازی»، پنج شنبه ۱۶ اردیبهشت ماه ساعت ۱۱ از شبکه نمایش پخش می‌شود. این فیلم داستان زندگی مادری است که فرزندش «احمد» سال هاست که زندگی نباتی دارد و او سال هاست که از خانه بیرون نرفته و از «احمد» مراقبت می‌کند.

فیلم سینمایی «مسافر باران» به کارگردانی «داریوش یاری»، پنج شنبه ۱۶ اردیبهشت ماه ساعت ۱۳ از شبکه نمایش پخش می‌شود. داستان این فیلم درباره مسعود است که در شیراز زندگی می‌کند و در کار تجارت دچار مشکلاتی شده است. وی در میابد که پدرش به تازگی از دنیا رفته است. حال آن که مسعود از پنج سالگی از پدر جدا شده و در کنار خاله اش زندگی کرده است و تصور می‌کرد پدرش از دنیا رفته است، با اصرار خاله، مسعود می‌پذیرد صرفا برای گرفتن ارث و میراث به تهران برود و با وکیل پدرش دیدار کند.

فیلم سینمایی «خانه ای کنار دریا» به کارگردانی «رابرت گیودی گوئین»، پنج شنبه ۱۶ اردیبهشت ماه ساعت ۱۵ از شبکه نمایش پخش می‌شود. در این فیلم با بازی آرین آسکاردی، جین پیر داروسین و ژرارد میلان خواهیم دید: آنژل که در پاریس یک بازیگر تئاتر مطرح است به خانه پدری اش در یک شهر کوچک ساحلی بازگشته است. پدرش دچار فراموشی شده و قبل از فراموشی کامل خواسته تا دارایی اش را بین فرزندانش تقسیم نماید.

فیلم سینمایی «مهتاب بر شکوفه‌های گیلاس» به کارگردانی «یوجیرو تاکیتا»، پنج شنبه ۱۶ اردیبهشت ماه ساعت ۱۷ از شبکه نمایش پخش می‌شود. داستان این فیلم با بازی هیروشی آبه، ایتوکو کیشی بی و کاتسویا مایگوما؛ برداشتی تخیلی از اتفاقات واقعی از حمله شوروی به ژاپن طی جنگ جهانی دوم، است.

فیلم سینمایی «درد زیبا» به کارگردانی «تونکو مونا ریزا»، پنج شنبه ۱۶ اردیبهشت ماه ساعت ۱۹ از شبکه نمایش پخش می‌شود. در این فیلم با بازی هَریس حَذیک و ایذی ریف خواهیم دید: آلینا و رزلان زن و شوهری خوشبخت هستند که همراه پسرشان دانیال زندگی می‌کنند. آنها زندگی آرامی دارند تا آنکه آلینا به رفتارهای عجیب پسر کوچکش دقت کرده و پس از مراجعه به متخصص متوجه می‌شود که پسرش مبتلا به اوتیسم است.

فیلم سینمایی «بازمانده» به کارگردانی «سیف‌الله داد»، پنج شنبه ۱۶ اردیبهشت ماه ساعت ۲۱ از شبکه نمایش پخش می‌شود. داستان فیلم با بازی سلما المصری، جیانا عید، بسام کوسا، جمال سلیمان و غسان مسعود؛ درباره اشغال شهر حیفا در سال ۱۹۴۸ در فلسطین اشغالی است؛ پزشکی به نام سعید همراه با همسرش و نوزادشان فرهان قصد سفر دارند. سعید، تروریست اسرائیلی به نام شمعون را که همبازی دوره کودکی‌اش بوده، در ایستگاه راه‌آهن با چمدانی حاوی بمب می‌بیند.

فیلم سینمایی «مسیر همیشگی» به کارگردانی «ژاومه کویت سرا»، پنج شنبه ۱۶ اردیبهشت ماه ساعت ۲۳ از شبکه نمایش پخش می‌شود. در خلاصه داستان فیلم با بازی لیام نیسن، ویرا فارمیگا و سام نیل آمده است: مایکل یک فروشنده بیمه است که روزی یک‌بار بین محل کار و خانه با قطار در حال رفت‌وآمد است. بعد از تماس یک غریبه مرموز مایکل مجبور می‌شود تا هویت مخفی مسافری در قطار را قبل از آخرین ایستگاه کشف کند. همان‌گونه که او در حین گذر زمان برای حل این معما کار می‌کند، متوجه می‌شود که یک نقشه مرگبار در حال آشکار شدن است و مایکل ناخواسته وارد توطئه جنایی می‌شود.

فیلم سینمایی «سولاریس» به کارگردانی «آندری تارکوفسکی»، جمعه ۱۷ اردیبهشت ماه ساعت ۱ بامداد از شبکه نمایش پخش می‌شود. در این فیلم با بازی نیکولای گرینکو، آناتولی سولونیتسین، دوناتاس بانیونیس، ناتالیا بوندارچوک، یوری یاروت و ولادیسلاو دورژوسکی خواهیم دید: دانشمندان یک ایستگاه فضایی در مدار یک سیاره دور دست و ناشناخته قرار می‌گیرند که دارای خاصیت عجیبی است و با جسمیت بخشیدن به بدترین خاطرات زندگی فضانوردان باعث می‌شود آنان دوباره با عبور از آن تجارب دردناک مجازات شوند.

فیلم سینمایی «شکار گوزن دم سفید» به کارگردانی «جودی هیل»، جمعه ۱۷ اردیبهشت ماه ساعت ۱۱ از شبکه نمایش پخش می‌شود. در این فیلم با بازی جاش برولین، مونتانا جوردن و دنی مک برد خواهیم دید: باک شکارچی ماهری است که با تهیه مستند از طبیعت و شکار خود کسب درآمد می‌کند. او مدتی است که از همسر خود جدا شده است. او برنامه ای تفریحی برای شکار گوزن دم سفید با پسرش جیدن در نظر گرفته است تا از این راه به پسر خود نزدیک شود.

فیلم تلویزیونی «سایه‌های شهر» به کارگردانی «مرتضی آتش زمزم»، جمعه ۱۷ اردیبهشت ماه ساعت ۱۳ از شبکه نمایش پخش می‌شود. در خلاصه داستان آمده است: میشل ابوفاضل به اتفاق همسرش آیدا بعد از دو سال به کشورشان لبنان باز می‏گردند او که دیپلمات فرهنگی سفارت لبنان در ایران است. سعی دارد اختلافات و دلخوری‏هایی که خانواده همسرش از او و آیدا دارند را رفع کند. در این میان یک گروه تروریستی و جاسوسی از طرف موساد، آیدا را به گروگان می‏گیرند و از میشل می‏خواهند تا کیفی را با خود به تهران ببرد تا آیدا را رها کنند.

فیلم سینمایی «موزه» به کارگردانی «آلونسو رویسپالاسیوس»، جمعه ۱۷ اردیبهشت ماه ساعت ۱۵ از شبکه نمایش پخش می‌شود. در این فیلم با بازی گائل گارسیا برنال، سیمون راسل بیله و لئوناردو اورتیزگریس خواهیم دید: خوان تصمیم گرفته است که از موزه دزدی نماید و با دوستش بنجامین این کار را انجام می دهند و بعد هم سعی دارند که این اشیا عتیقه را بفروشند.

فیلم سینمایی «گاندی» به کارگردانی «ریچارد آتنبرو»، جمعه ۱۷ اردیبهشت ماه ساعت ۱۷ از شبکه نمایش پخش می‌شود. در خلاصه داستان فیلم با بازی بن کینگزلی و روهینی‌هاتانگادی آمده است: در سال ۱۸۹۳ ماهاتما گاندی سوار یک قطار درجه یک می‌شود ولی متصدی قطار او را با تحقیر از قطار به بیرون پرت می‌کند چون یک هندی حق ندارد کنار انگلیسی‌ها و اشراف سوار قطار درجه یک شود. او پس از مشاهده این تبعیض و تحقیر تصمیم می‌گیرد یک کمپین اعتراضی علیه تبعیض شکل دهد.

فیلم سینمایی «نفس» به کارگردانی «نرگس آبیار»، جمعه ۱۷ اردیبهشت ماه ساعت ۱۹ از شبکه نمایش پخش می‌شود. خلاصه داستان فیلم از این قرار است که: بهار دختر بچه‌ای است که به همراه پدر، دو برادر، یک خواهر و همسر پدربزرگش در منطقه‌ای حاشیه‌ای و سال‌های دهه آخر دهه ۵۰ و اول دهه ۶۰ زندگی می‌کند. بهار درس‌خوان، خیالاتی و خوش سر و زبان است و داستان ساده و شیرینی از زندگی خود را تعریف می‌کند و با این داستان‌ها تاریخ عامه مردم روایت می‌شود.

فیلم سینمایی «زیر نور ماه» به کارگردانی «رضا میرکریمی»، جمعه ۱۷ اردیبهشت ماه ساعت ۲۱ از شبکه نمایش پخش می‌شود. داستان این فیلم درباره‌ی طلبه‌ای به‌نام سید حسن است که معتقد است چون مانند پدربزرگش میان مردم نیست و نفسش تأثیری ندارد، نمی‌تواند لباس روحانیت را بپوشد و تنها برای دل‌خوشی خانواده‌اش لباس را بر تن کرده است! روزی در مترو پسرکی لباس روحانیت او را که تازه خریده است، می‌دزدد. جستجوی او برای لباس موجب آشنایی با بی‌خانمانان زیر پل رسالت می‌شود.

فیلم سینمایی «یک خط» به کارگردانی «یانگ کیونگ مو»، جمعه ۱۷ اردیبهشت ماه ساعت ۲۳ از شبکه نمایش پخش می‌شود. داستان این فیلم با بازی ایم سی وان، جین گو، پارک بیونگ یون، لی دونگ هووی و کیم سون یون؛ از آنجایی شروع می‌شود که یک دانشجوی معمولی به نام مین جائه با یک دزد حرفه‌ای آشنا می‌شود و خیلی طول نمی‌کشد که با او و تیم کلاهبردارش همراه می‌شود تا یک نقشه‌ی خیلی خوب را عملی کنند.

شبکه کودک

انیمیشن سینمایی «بازمانده» به کارگردانی «احسان طاهری»، پنج‌شنبه ۱۶ اردیبهشت ماه ساعت ۱۴ از شبکـه کودک پخش خواهد شد. داستان درباره فرحان، یک نوزاد فلسطینی است که پدر و مادرش توسط اشغالگران قدس کشته می‌شوند.

فیلم سینمایی «سربازان کوچک» به کارگردانی «کیانوش دالوند»، جمعه ۱۷ اردیبهشت ماه ساعت ۱۴ از شبکه کودک پخش خواهد شد. در این فیلم خواهید دید: فرمانده پایگاه نظامی عقاب یک سرهنگ اسرائیلی است. او برای اینکه به درجۀ ژنرالی دست پیدا کند تصمیم می‌گیرد شهر کوچکی به نام بیت‌السلام را که در فلسطین قرار دارد اشغال کند.

شبکه امید

فیلم سینمایی «یاسین» به کارگردانی «حامد امرایی»، پنج‌شنبه ۱۶ اردیبهشت ماه ساعت ۱۸ از شبکه امید پخش خواهد شد. این فیلم درباره یاسین پسر نوجوانی است که با وجود داشتن سن کم، با صوت بسیار زیبا قرآن را تلاوت کرده و همچنین به مفاهیم قرآنی و تفسیری نیز تسلط خوبی دارد.

فیلم سینمایی «چارلی و کارخانه شکلات سازی» به کارگردانی «تیم برتون»، جمعه ۱۷ اردیبهشت ماه ساعت ۱۸ از شبکه امید پخش خواهد شد. در این فیلم با بازی جانی دپ و فردی‌هایمور خواهیم دید: در لندن چارلی، پسری کوچک و فقیر، با پدر و مادرش به‌همراه دو پدر بزرگ و مادر بزرگ پیر خود در کانون گرم خانوادگی زندگی می‌کند و فقر را احساس نمی‌کند.

شبکه افق

فیلم سینمایی «بازی سیاست» به کارگردانی «دوگ آیمن»، جمعه ۱۷ اردیبهشت ماه ساعت ۱۰ از شبکه افق پخش خواهد شد. این فیلم با بازی نائومی واتس و شان پن؛ بر اساس یک داستان واقعی ساخته شده که در طی آن یک زن که جاسوس سازمان سیا است مامور می‌شود تا از طریق همسر خود به اطلاعاتی راجع به خرید های تسلیحاتی عراق در مورد برنامه اتمی این کشور دست پیدا کند. این زن متوجه ناتوانی عراق در ساخت سلاح هسته ای و شیمیایی می‌شود.

فیلم سینمایی «آتش پنهان» به کارگردانی «حبیب کاووش»، جمعه ۱۷ اردیبهشت ماه ساعت ۱۸:۳۰ از شبکه افق پخش خواهد شد. در این فیلم خواهید دید: ژاکوب، یهودی لبنانی الاصل، در یک میهمانی، به همراه تعدادی از نزدیکانش به دست گروهی که به لباس رزمندگان فلسطینی درآمده اند کشته می‌شود. خواهر و دختر ژاکوب، سارا، از این حمله جان سالم به درمی‌برند.

شبکه شما

فیلم تلویزیونی «پیشنهاد» به کارگردانی «بهادر سعدی»، پنج‌شنبه ۱۶ اردیبهشت ماه ساعت ۲۴ از شبکه شما پخش خواهد شد. در خلاصه داستان آمده است: رضا پسر بچه خانواده ای ثروتمند است که در کشاکش اختلاف پدر و مادرش و سر شلوغی پدرش، توسط کاوه و به دستور قباد ربوده شده، قباد مبلغ ۸۰۰ میلیون تومان تقاضا می‌کند. رضا مبتلا به بیماری اوتیسم است و خانواده او سعی دارند تا با پرداخت پول بچه را پس بگیرند، کاوه که از طرف قباد اجیر شده است با پیشنهاد مبلغ نصف به خانواده بچه، تصمیم می‌گیرد بچه را به قباد ندهند و خودش پس از گرفتن پول او را به خانواده اش تحویل دهد.

فیلم تلویزیونی «سایه‌های شهر» به کارگردانی «مرتضی آتش زمزم»، جمعه ۱۷ اردیبهشت ماه ساعت ۱۳:۳۰ از شبکه شما پخش خواهد شد. در خلاصه داستان آمده است: میشل ابوفاضل به اتفاق همسرش آیدا بعد از دو سال به کشورشان لبنان باز می‏گردند او که دیپلمات فرهنگی سفارت لبنان در ایران است. سعی دارد اختلافات و دلخوری‏هایی که خانواده همسرش از او و آیدا دارند را رفع کند.

۵۸۵۸

کد خبر 1511905

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 2 =