پرداخت ۶ میلیارد بدهی سازمان همیاری شهرداری ها/ فعال نمودن ماشین آلات

مدیرعامل سازمان همیاری شهرداری های استان لرستان گفت : از مهر ۹۸ که مسئولیت سازمان به بنده محول شد این سازمان یک سازمان زیان ده بود و باتوجه به زیان های انباشته زیاد براساس قوانین میبایست انحلال و سرمایه آن بین سهامداران تقسیم می شد .

به گزارش خبرآنلاین لرستان،  مهندس رضا بردبار در این رابطه گفت : باتوجه به اینکه این سازمان یک سازمان کاملا عمرانی بود با بررسی هایی که کردیم متوجه وجود ظرفیت های متعددی شدیم که بخشی از آنها راکد و غیرفعال بود لذا تلاش و برنامه ریزی هایی که در جهت احیا این ظرفیت‌ها طراحی کردیم  موفق شدیم بخشی از برنامه های مدنظر را با کمک همکاران اجرایی نماییم .

وی افزود : سازمان دارای نیروی انسانی خوب و دلسوز ، تعداد ۳۸ دستگاه ماشین آلات سنگین و ۶ دستگاه ماشین آلات سبک ، کارخانه سنگ شکن و کارخانه آسفالت ۱۲۰ تنی و درآمد های محدودی بصورت کارهای مشارکت مدنی بود .

بدهی های زیاد معضل سازمان

مدیرعامل سازمان همیاری شهرداری های استان با بیان اینکه ایراد اصلی سازمان، بدهی زیاد و بزرگ بودن بخش جاری بود اظهار داشت : در سازمان حدود ۱۰۳ نفر نیروی انسانی حضور داشته که حقوق و مزایای این تعداد با وضعیت درآمدی همخوانی نداشت و ماهانه مبلغ بسیار بالایی باید بابت حقوق و دستمزد پرداخت می گردید  از طرفی سازمان بالغ بر ۶ میلیارد تومان بدهکار بود که می بایست به طلبکاران پرداخت گردد.

ایشان همچنین در مورد بدهی های سازمان می گوید : با پیگیر ها و رایزنی با طلبکارانی که از قبل بر علیه سازمان طرح دعوا کرده بودند توافق کردیم که با توجه به مشکلات مالی بجای طلب ، مصالح تحویل دهیم که با اجرای این کار بالغ بر ۶ میلیارد تومان از بدهی های سازمان را تهاتر و بخش زیادی از بدهی ها از این طریق پرداخت کردیم .

بردبار تصریح کرد : در بخش پرسنلی با اعمال تشویقی برای بازنشستگی پرسنل ، تعدادی از همکاران از بازنشستگی پیش از موعد استفاده کردند تعدادی هم تعدیل نیرو شامل سازمان شد و در سال جاری نیز تعداد دیگری از همکاران بازنشسته می‌شوند در حال حاضر تعداد  نیروی انسانی به ۸۶ نفر رسیده  در واقع وقتی بخش جاری کوچک شود هزینه ها نیز کاهش می یابد که خوشبختانه توانستیم تا حدودی بخش جاری سازمان را کوچک کنیم.

رضا بردبار زبان انباشته سازمان همیاری را یک میلیارد و دویست و سی میلیون تومان اعلام کرد و بیان داشت: دلیل اصلی این مقدار زیان انباشته بزرگ بودن بخش جاری بود که مجبور شدیم دو برابر کار کنیم تا هزینه کم و زیان ها را جبران نماییم.

کد خبر 1511929

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 7 =