ژاپنی‌ها المپیک 2020 را نمی‌خواهند

دنیای ورزش تورنتو نوشت: تاکنون بیش از ۵۰ هزار نفر طومار درخواست لغو بازیهای المپیک ۲۰۲۰ توکیو را امضا کردند.

به نقل از تایمز، مردم ژاپن ترجیح می دهند المپیک لغو شود و به همین خاطر دادخواستی را امضا کردند تا به کمک آن بتوانند جلوی برگزاری بازیهای المپیک را بگیرند.

این دادخواست که توسط کنجی اوتسنومیا سازماندهی شده و در ۲۴ ساعت اول حدود ۵۰ هزار امضا را به ثبت رسانده است، خطاب به رئیس کمیته بین المللی المپیک (IOC) ، توماس باخ است که قصد دارد این ماه به ژاپن سفر کند.

اوتسونومیا به دلیل شیوع ویروس کرونا در چندین شهر ژاپن از جمله توکیو، خواستار لغو این بازیها شده است.

با این حال توماس باخ، یوشیهیده سوگا نخست وزیر ژاپن و کمیته برگزاری بازیها اصرار دارند که بازی ها برگزار شود و تصمیم گرفته شده است تا هیچ هواداری خارج از ژاپن برای المپیک وارد این کشور نشود.

بین ۷۰ تا ۸۰ درصد ژاپنی های گفته اند که ترجیح می دهند بازی های المپیک لغو شود و یا به تعویق بیفتد و انتظار می رود در سفر باخ نیز در این زمینه اعتراضاتی صورت گیرد.

طبق آمار رسمی، ژاپن ۱۵.۴ میلیارد دلار برای سازماندهی این بازیها هزینه کرده است.بازی‌هایی که قرار بود سال گذشته برگزار شود اما به دلیل بیماری همه گیر موکول شدند.

۷۳ درصد درآمد IOC از فروش حق تلویزیونی بازی ها حاصل می شود، بنابراین بعید به نظر می رسد که باخ عقب نشینی کند.

فقط دو درصد از مردم ژاپن واکسن COVID-۱۹ را دریافت کرده اند اما برگزارکنندگان اطمینان می دهند که این بازی ها "ایمن" خواهد بود و آنها قصد دارند از حدود ۱۰ هزار خدمه و پرستار بهداشتی در این رویداد استفاده کنند.

در  حال حاضر مشعل المپیک به سفر خود در  ژاپن ادامه می دهد.

بیشتر بخوانید: فرگوسن در صدر موفق‌ترین سرمربیان تاریخ لیگ قهرمانان اروپا

253 251

کد خبر 1512140

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 3 =