مهر نوشت:

حجت الاسلام علی بنایی با اشاره به گفته‏ های رئیس قوه قضائیه و دبیر شورای نگهبان در رابطه با ریشه دواندن جریان‏های انحرافی در مفاسد اقتصادی کشور، گفت: تعبیر آیت الله آملی لاریجانی بسیار پر معنا است، ایشان تأکید کردند که این افراد بدون واهمه از عاقبت کار خود در مسائل اقتصادی کشور ورود کرده و در حال تصرف هستند.

نماینده مردم قم در مجلس، افزود: ازسوی دیگر آیت‌الله جنتی نیز این بحث را روشن‎تر بیان کردند و وی فسادی که جریان‌های انحرافی با آن درگیر هستند را برای دستیابی به انتخابات مجلس نهم عنوان کرده است.

هزینه هنگفت جریان‏های انحرافی برای حضور در انتخابات مجلس نهم

وی تصریح کرد: این جریان‏های انحرافی به دلیل آنکه می‎خواهند از روند غیر صحیح وارد انتخابات شوند، نیاز به صرف هزینه هنگفت دارند. وگرنه پیش از این، وقتی افرادی وارد انتخابات می‎شدند، منابع مالی‎شان کاملا شفاف و مشخص بود و این پشتوانه مالی توانایی فرد را معین می‏کرد.

عضو فراکسیون روحانیون مجلس با اشاره به تلاش این جریان انحرافی برای حضور در انتخابات نهم مجلس، خاطرنشان کرد: در حال حاضر شاهد هستیم که روند انتخابات به شکل دیگری در حال رقم خوردن است و زمانی‌که نشانه‌ها را دنبال می‎کنیم به پولهایی می‌رسیم که به شکل بی محابا هزینه می‌شوند.

بنایی با بیان این موضوع که سخنان رئیس قوه قضاییه و دبیر شورای نگهبان مکمل یکدیگر هستند، افزود: این سخنان، نشان می‎دهد که هدف جریان‏های انحرافی، دستیابی به مجلس نهم است. باید این افراد که با منابع مالی مشکوک می‏خواهند در انتخابات حضور پیدا کنند، به خوبی توسط دستگاه‎های مربوطه رصد شده و فعالیت‏هایشان مورد بررسی قرار گیرد.

تأکید بر برخورد دستگاه قضا با جریان‌های انحرافی

عضو کمیسیون برنامه و بودجه و محاسبات در مجلس، با تأکید بر لزوم برخورد با این جریان‏های انحرافی، تصریح کرد: دستگاه‌های قضایی همچون سازمان بازرسی می‏توانند برای برخورد با این گروه‏ها وارد عمل شوند و در مجلس هم کمیسیون اصل ۹۰ پیگیر این قبیل موضوعات است اما اگر بحث‎های تحقیق و تفحص به خوبی انجام شود، بدون شک در رابطه با این موضوع ‏می‏توان منابع مالی مشکوک را آشکار کرد.

عضو فراکسیون اصولگرایان مجلس افزود: وزارت اطلاعات می‏تواند منشأ این قبیل فعالیت‏ها را شناسایی کند و در واقع ابزارهای نظارتی نظام کم نیستند و با تکیه بر آنها می‎توانیم با تهیه گزارش واقعیت‌ها را به اطلاع مردم و مسئولان برسانیم.

بنایی در پایان در رابطه با آزادی عمل این جریان‏های انحرافی، گفت: ممکن است همپوشانی دستگاه‎های مربوطه، مانع به نتیجه رسیدن فعالیت‏های صورت گرفته برای برخورد با مفاسد اقتصادی جریان‏های انحرافی و آزادی عمل آنها شده باشد. اما با توجه به مطالبات مردمی و عزم دستگاه‏های اجرایی برای رسیدگی به این موضوع ، قطعا این مطلب در این دوره به سرانجام خواهد رسید.

رئیس قوه قضائیه هفته گذشته در جمع مسئولان عالی قضایی اعلام کرد: جریان انحرافی در مفاسد اقتصادی غوطه ور است و در همین راستا، دبیر شورای نگهبان نیز در خطبه‏های نماز جمعه ۲۳ اردیبهشت تهران بسیاری از فعالیت‌ها و اقدامات گروه انحرافی را مقدمات انتخابات سال جاری دانست و گفت: جذب و توزیع برخی پول‌ها توسط این گروه از چشم مردم پوشیده نیست؛ مردم در صورت لزوم به حساب اینها خواهند رسید.

/27211

 

کد خبر 151257

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 10 =