چرا آمار مبتلایان کرونا در موج چهارم بیشتر بود، اما آمار فوتی‌ها کمتر؟

پروفسور همه‌گیرشناس ژنتیکی در دانشگاه ایالتی نیویورک (SUNY) درباره علت کمتر بودن فوتی‌های مبتلا به کرونا در پیک چهارم این بیماری نسبت به پیک‌های قبل توضیح داد.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، رکسانا مصلحی، پروفسور همه‌گیرشناس ژنتیکی در دانشگاه ایالتی نیویورک (SUNY)، عنوان کرد:شاید تا حدی بخاطر افزایش تست این اتفاق رخ داده باشد، اگرچه "میزان مثبت بودن" در ایران در حال حاضر بالای ۲۱ درصد است که مفهومش این است که همچنان تست همگانی و کافی در ایران انجام نمی‌شود.

او افزود: توصیه‌های متخصصین براین اساس است که تا حدی تست در یک کشور انجام بشود که این عدد به زیر ۱۰درصد و حتی ۵ یا ۳ درصد برسد، اما ایران هیچوقت به این عدد نرسید. پس میزان تست کرونا با وجود این که بیشتر شده اما تغییر آنچنانی نکرده است.

مصلحی توضیح داد: از طرفی میزان مرگ‌ومیر به ۲.۸ درصد رسیده است، در حالی که در موج‌های قبلی این عدد حدود ۳ تا ۶ درصد بود، پس بله میزان مرگ‌ومیر کمتر شده است. دلایل دیگر این موضوع می‌تواند شناخته‌تر شدن علایم بیماری باشد، دیگر اینکه مردم زودتر کمک می‌گیرند و از سمتی هم درمان برای حالت شدید و حاد بیماری فراهم تر شده است.

مشروح گفت‌وگوی خبرآنلاین با رکسانا مصلحی را اینجا بخوانید.

۴۷۲۳۷

کد خبر 1512651

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 14 =