ابراهیم رئیسی کاندیدا می شود /با نظارت استصوابی گردن تاج زاده زده می شود

برنا نوشت: میرزایی نیکو گفت: آقای رئیسی هم به نظر من آمدنی است. زمانی که اعلام شود رئیسی می آید و یا خود او اعلام کند که می آیم به این راحتی نمی تواند از فضای تبلیغاتی صدا و سیما استفاده کند گرچه همیشه استفاده کرده و باز هم می تواند، استفاده کند ولی به این سادگی نیست که خبر او خیلی پررنگ تر از خبرهای دیگر پخش شود.

قاسم میرزایی نیکو، نماینده مجلس دهم، در رابطه با حضور نهایی نمایندگان جبهه اصلاحات گفت: جبهه برنامه های کاندیداها را می بیند و پس از آن با آنها گفتگو می کند، گفتگویی که هم در جمع و هم هیات رئیسه انجام خواهد داد و در نهایت از بین ۱۴ نفر کاندیدا افراد مدنظر باید ۵۰ درصد آراء را کسب کنند که قاعدتا ممکن است ۵-۶ نفر در این مرحله انتخاب شوند و پس از این باید در مرحله نهایی دو سوم آراء را کسب کرده و معرفی و در نهایت ثبت نام اعلام کنند که به نظر من روی اشخاص به سختی می شود نظر داد.

او گفت: به جز آقای ظریف که شرایط خاصی دارد بقیه دوستانی که معرفی شدند عمدتا یک رنگ و یک شکل هستند به جز آقای جهانگیری که یک وضعیت اجرایی و سابقه و حضور در مناظره های انتخاباتی هم داشته بنابراین باید یک مقدار صبر کنیم تا ببینیم که به کجا می رسد.

او ادامه داد: تاجزاده با یک گفتمان جدید، نو و مواردی را که بیشتر مدنظر مردم است یا نخبگان سیاسی اصلاح طلب جسته و گریخته در محافل خصوصی درباره آن حرف می زنند ولی هیچکدام علنی بیان نمی کنند را مطرح می کند؛ آقای تاجزاده به‌ هرحال بالاترین وضعیت را دارد ولی احتمال می دهند که ممکن است با رد صلاحیت یا تیر نظارت استصوابی، گردنش زده شود به هرحال به نظر من او از همه وضعیت و شانس بیشتری را بعد از نیامدن ظریف خواهد داشت.

ابراهیم رئیسی کاندیدا می شود /با نظارت استصوابی گردن تاج زاده زده می شود

میرزایی نیکو در رابطه با اجماع جبهه اصلاح طلبان بر روی کاندیداتوری ظریف عنوان کرد: در این مرحله این اتفاق نمی افتد. در این مرحله به همه دوستانی که رای لازم را دارند پیشنهاد می شود که حتما بروند و ثبت نام کنند، لذا اینکه بگویند همه کنار بروید مثلا آقای فلانی بیاید قطعا چنین اتفاقی نمی افتد. افرادی که شانس بیشتری دارند و رای لازم را آوردند به اینها پیشنهاد می کنند که بروند و ثبت نام کنند، قطعا در میان ظریف، جهانگیری و تاجزاده مطرح هستند اما ممکن است خودشان ثبت نام نکنند آن وقت  تکلیف جبهه اصلاحات روشن است. به نظر من با توجه به اینکه هر روز یک قانون خاصی را خودشان بدون اینکه مراحل قانونی آن سیر شود می گذارند یا به هرحال آمدن یا نیامدن هایی که سفارش می شود نیاید و ثبت نام نکنید همه اینها دستخوش یکسری مسائلی خواهد شد که انتخابات را قطعا به سوی کم رونقی و انتخابات حداقلی، سوق می دهد.

میرزایی نیکو درباره کاندیداتوری رئیسی نیز بیان کرد: آقای رئیسی هم به نظر من آمدنی است. زمانی که اعلام شود رئیسی می آید و یا خود او اعلام کند که می آیم به این راحتی نمی تواند از فضای تبلیغاتی صدا و سیما استفاده کند گرچه همیشه استفاده کرده و باز هم می تواند، استفاده کند ولی به این سادگی نیست که خبر او خیلی پررنگ تر از خبرهای دیگر پخش شود.

نماینده مجلس دهم گفت: بنابراین با آمدن رئیسی یک وحدت رویه‌ای پیش می آید حالا ۳-۴ نفر برای جمع کردن بازی و برای اینکه تیم کم نباشد ممکن است حضور داشته باشند ولی خیلی از کسانی که ادعای آمدن دارند با آمدن رئیسی قطعا نخواهند آمد. اما ائتلاف نظامی‌ها ممکن است تا آخر بماند ولی در نهایت به یک نقطه ختم می شود یعنی اینکه این دوستان بالاخره قابلیت هایی دارند و می‌توانند مخاطبان خودشان را در جبهه های خود جلب کنند و این بخش ها وقتی که خوب پخته شد، آنوقت شسته و رفته در اختیار رئیسی قرار می گیرد.

۲۷۲۱۵

کد خبر 1512830

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 0 =