۱ نفر
۱۹ اردیبهشت ۱۴۰۰ - ۰۹:۱۳
امیرقطر درباره قدس دست‌ به‎‌کار شد

ایسنا نوشت: امیر قطر در گفت‌وگوی تلفنی جداگانه با رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین و رئیس دفتر سیاسی جنبش مقاومت اسلامی (حماس)، به بررسی تحولات شهر قدس اشغالی پرداخت.

به نقل از سایت عربی ۲۱، تمیم بن حمد آل ثانی، امیر قطر به صورت جداگانه با محمود عباس، رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین و اسماعیل هنیه، رئیس دفتر سیاسی جنبش حماس به صورت تلفنی گفت‌وگو کرد.

محمود عباس در این گفت‌وگوی تلفنی امیر قطر را در جریان تحولات شهر قدس اشغالی به ویژه تجاوزات نیروهای رژیم صهیونیستی به نمازگزاران مسجدالاقصی و اهالی شهر قدس و اقدامات بی‌هدف و ظالمانه در محله الشیخ جراح در قدس اشغالی قرار داد که نقض آشکار حقوق فلسطینیان و قوانین بین‌المللی است.

امیر قطر نیز بر موضع کشورش در حمایت از ملت فلسطین جهت دستیابی به حقوق ملی و مشروع آنها تاکید کرد.

همچنین عباس در جریان این گفت‌وگوی تلفنی از تلاش‌های امیر قطر برای حمایت از ملت و مسأله عادلانه فلسطین تشکر و قدردانی کرد.

امیر قطر در تماس تلفنی با اسماعیل هنیه نیز آخرین تحولات فلسطین و نقض‌های نیروهای رژیم صهیونسیتی و تجاوزات آنها به نمازگزاران در مسجدالاقصی را مورد بررسی قرار داد.

امیر قطر در جریان این گفت‌وگوی تلفنی بر موضع ثابت کشورش در حمایت از ملت فلسطین، دستیابی فلسطینیان به حقوق مشروع خود و همچنین تشکیل کشور مستقل فلسطین به پایتختی قدس شرقی تاکید کرد.

310 310

کد خبر 1512841

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 15 =