قدس همچنان در معرض خشونت و درگیری؛افزایش مجروحان به 560 نفر رسید

ایسنا نوشت: در پی درگیری فلسطینیان با نیروهای رژیم صهیونیستی در محله‌های شیخ جراح و باب العامود در قدس اشغالی برای سومین شب متوالی ۱۹ تن زخمی شدند. این درحالی است که هلال احمر فلسطین اعلام کرده شمار زخمی‌های درگیری های سه روز گذشته در قدس به بیش از ۵۶۰ تن رسیده است.

، به نقل از  القدس العربی، یکشنبه شب نیروهای رژیم صهیونیستی با حمله به فلسطینیان در باب العامود در قدس اشغالی اقدام به سرکوب وحشیانه آن‌ها کردند.

در پی این حملات فلسطینیان حاضر با پلیس این رژیم درگیر شدند و پلیس از گاز اشک آور و گلوله های مشقی و بمب صوتی برای متفرق کردن حاضران استفاده کرد که به زخمی شدن ۱۹ تن از جمله یک امدادگر انجاید. همچنین ۵ تن بازداشت شدند.

این در حالی است که هلال احمر فلسطین در بیانیه ای اعلام کرده شمار زخمی‌های درگیری‌ها از روز جمعه در قدس به بیش از ۵۶۰ نفر رسیده است.

>>> بیشتر بخوانید:
ارتش اسرائیل بار دیگر به مردم فلسطین در مسجدالاقصی یورش برد

از سوی دیگر منابع محلی در قدس اشغالی از حمله شمار زیادی از شهرک‌نشینان اشغالگر به خانه‌های فلسطینیان در محله شیخ جراح خبر دادند.

این منابع تاکید کردند که شهرک‌نشینان اشغالگر به سمت خانه‌های فلسطینیان سنگ پرتاب می‌کنند. برخی منابع نیز از تیراندازی شهرک‌نشینان مسلح به سمت خانه‌های فلسطینیان در محله شیخ جراح خبر داده‌اند.

ساکنان این محله نیز خواستار کمک فوری فلسطینیان برای مقابله با صهیونیست‌های اشغالگر شدند و پس از این درخواست، صدها نفر از ساکنان قدس برای مقابله با صهیونیست‌ها خود را به این محله رساندند.

در همین حال مساجد قدس نیز برای دفاع از مسجد الاقصی اعلام بسیج عمومی کرده و فلسطینیان را دعوت به حضور در این مسجد جهت مقابله با اشغالگران اسرائیلی کردند.

به گزارش مرکز اطلاع رسانی فلسطین جوانان فلسطینی همچنین به دادگاه مرکزی رژیم صهیونیستی در قدس اشغالی حمله کرده و پرچم فلسطین را در ورودی آن برافراشتند.
 

در همین راستا، آنتونیو گوترش، دبیرکل سازمان ملل از رژیم صهیونیستی خواست که خویشتن دار بوده وبه حق آزادی تظاهرات مسالمت آمیز احترام بگذارد.

استفان دوجاریک ، سخنگوی گوترش در بیانیه‌ای گفت که دبیرکل سازمان ملل عمیقا در مورد ادامه خشونت در قدس شرقی اشغالی و همچنین در مورد احتمال اخراج خانواده‌های فلسطینی از منازل خود نگران است.

وی افزود: "گوترش اصرار دارد که وضعیت فرهنگی و هویتی اماکن متبرکه حفظ شود."


درگیری نظامیان صهیونیست و جوانان فلسطینی ۱۹ زخمی برجای گذاشت
 

ایرنا نیز به نقل از خبرگزاری "شهاب" فلسطین، گزارش داد: رژیم صهیونیستی در درگیری با  فلسطینیان در دهستان "شعفاف" در قدس اشغالی با سلاح گرم  به روی جوانان آتش گشودند.

رسانه‌های رژیم صهیونیستی به نقل از رییس پلیس این رژیم گزارش دادند که راهپیمایی شهرک نشینان در قدس طبق برنامه برگزار خواهد شد و پیش خواهد رفت.

براساس گزارش‌ها چهار تن از مجروحان فلسطینی به دلیل شدت جراحت به بیمارستان منتقل شدند.

از سوی دیگر هزاران تن از مردم فلسطین در مرکز ایست و بازرسی " بیت ایل" در کرانه باختری دست به تظاهرات زدند که پلیس صهیونیست با گاز اشک آور از آن پذیرایی کرد.

از سوی دیگر الجزیره گزارش داد که ۱۵ تن در حیفا و در جریان تظاهرات برای یاری قدس و اقصی بازداشت شدند.

شهر قدس از آغاز ماه مبارک رمضان و به دنبال اقدامات هتاکانه پلیس رژیم صهیونیستی و شهرک نشینان به ویژه در منطقه "باب العمود" و کوی الشیخ جراح ناآرام است.

به دنبال شرایط بحرانی قدس، "بنیامین نتانیاهو" نخست وزیر و "بنی گانتس" وزیر جنگ رژیم صهیونیستی برای بررسی وضعیت شرایط موجب تشکیل جلسه امنیتی دادند.

صندوق کودکان سازمان ملل متحد (یونیسف) یکشنبه شب درگزارشی اعلام کرد که ۲۹ کودک از جمله یک کودک شیرخوار به دنبال اقدامات ناقضانه اسرائیل در شهر اشغالی قدس زخمی شدند.

هلال احمر فلسطین روز شنبه در بیانیه‌ای اعلام کرد که در حمله نظامیان صهیونیست به فلسطینیان در محوطه مسجد الاقصی، الشیخ جراح و باب العامود، دستکم ۲۰۵ نفر مجروح شدند.

310 310

کد خبر 1513177

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 8 =