استاندار همدان: ۱۲۰ واحد نیمه فعال و راکد استان همدان، سال گذشته به چرخه تولید بازگشتند

استاندار همدان گفت: با اقدامات موثر و هدفمند ۱۲۰ واحد نیمه فعال و راکد استان در سال گذشته احیا و به چرخه تولید بازگشتند.

به گزارش خبرآنلاین از همدان ؛ سیدسعید شاهرخی،  در جلسه شورای اداری استان همدان که با حضور رییس قوه قضاییه برگزار شد، گفت: اولویت مدیران اجرایی استان به تاسی از فرامین رهبری و سیاست های دولت  حمایت از تولید، ایجاد اشتغال و توجه به معیشت مردم است.

وی اظهار داشت: برهمین اساس ظرفیت و منابع موجود با برنامه ریزی منسجم و تنظیم برنامه راهبردی مبتنی بر اسناد بالادستی برای توسعه استان صرف می شود.

وی افزود: سند توسعه استان همدان شامل جذب سرمایه و ایجاد اشتغال مولد و پایدار با در نظر گرفتن تمامی مزیت ها در قالب برش شهرستانی تهیه و تدوین شده و پروژه های متناسب نیز برای عملیاتی کردن این سند پیش بینی و اجرا شده است.

استاندار همدان یادآور شد: سند توسعه استان میثاقی بین مدیران اجرایی، فرمانداران و نمایندگان مردم در مجلس شورای اسلامی است به نحوی که این سند موجب کاری جهادی و حرکتی هدفمند و برنامه محور برای تحقق اهداف، شده است.

شاهرخی تصریح کرد: بر اساس سند توسعه، سالانه پنج هزار میلیارد تومان در استان همدان سرمایه گذاری و ۲۰ هزار فرصت شغلی مولد و پایدار نیز ایجاد می شود.

وی گفت: ۸۹۸ واحد دارای پروانه در حوزه صنعت معدن، یک هزار و ۵۹۲ واحد در بخش کشاورزی و ۱۳۳ واحد در حوزه میراث فرهنگی و در مجموع ۲ هزار و ۷۱۳ واحد تولیدی در استان همدان فعال هستند.

استاندار همدان خاطرنشان کرد: در حال حاضر مساله آب چالش جدی کشور و استان همدان است که در این راستا سه سد سرابی، نعمت آباد و شنجور رزن در چند سال گذشته احداث و به بهره‌برداری رسیده و احداث ۲  سد سرابی تویسرکان و گرین نهاوند نیز با مشارکت بخش خصوصی در حال اجرا است.

وی تاکید کرد: در این زمینه با تصفیه فاضلاب شهر همدان، آب موردنیاز نیروگاه شهید مفتح تامین شد و امسال ۴.۵ میلیون متر مکعب پساب به این نیروگاه تخصیص یافته است.

استاندار همدان همچنین از احداث ۲ خط ریلی در شمال و جنوب استان خبر داد و گفت: عملیات اجرایی این دو خط ریلی آغاز شده و امسال به یکدیگر متصل می شوند.

شاهرخی تاکید کرد: در حوزه صنعت پتروشیمی نیز کارهای بزرگی در استان انجام شده و یا درحال انجام است که افتتاح پتروشیمی هگمتانه پس از ۱۸ سال بلاتکلیفی، یکی از این اقدامات مهم و چشمگیر است.

وی افزود: در همین ارتباط پروژه احداث و راه‌اندازی پتروشیمی نهاوند و ابن‌سینا نیز در دستور کار مدیران اجرایی استان همدان قرار دارد.

شاهرخی گفت: در حوزه کشاورزی نیز سطح زیرکشت گلخانه ای استان همدان به ۱۰۷ هکتار افزایش یافته و سالانه ۷۰ هکتار به وسعت گلخانه های استان اضافه می شود.

استاندار همدان تصریح کرد: در یک کلام، استان به یک کارگاه بزرگ عمرانی و سازندگی تبدیل شده به نحوی که درحال حاضر بیش از ۱۰ هزار میلیارد تومان پروژه ملی  و هشت هزار میلیارد تومان پروژه جهش تولید در مناطق مختلف استان درحال اجرا است.

۳۰ هزار همدانی علیه کرونا واکسینه شدند

رییس دانشگاه علوم پزشکی همدان نیز در ادامه این جلسه گفت: تاکنون برای ۳۰ هزار نفر در این استان شامل کادر درمان، بیماران خاص و افرادی با سنین بالا، واکسن کرونا تزریق شده است.

«رشید حیدری‌مقدم» افزود: درهمین ارتباط شهر همدان به عنوان پایلوت کشوری اجرای فاز سوم تزریق واکسن انستیتو پاستور انتخاب شده است.

وی اظهار داشت: استان همدان به مرجعیت پزشکی غرب کشور تبدیل شده به گونه ای که ۱۸ تا ۲۵ درصد بیماران پذیرش شده در این استان، از استان‌های همجوار هستند و مراکز درمانی استان هیچ مشکلی برای ارائه خدمات به بیماران نداشته است.

رییس دانشگاه علوم پزشکی همدان اظهار داشت:تعداد تخت های آ.سی.یو مراکز درمانی استان در هشت سال گذشته افزایش چشمگیری داشته به نحوی که از ۷۰ تخت قبل از طرح تحول سلامت به ۱۴۰ تخت و با شیوع ویروس کرونا به ۲۹۰ تخت افزایش یافته است.

46

کد خبر 1513180

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 2 =