۰ نفر
۲۰ اردیبهشت ۱۴۰۰ - ۱۰:۱۸
سدکمندان ازنا تا پایان دولت آبگیری میشود

مدیرعامل آب منطقه‌ای لرستان از آبگیری سد کمندان تا پایان فعالیت دولت دوازدهم خبر داد .

به گزارش خبرآنلاین لرستان، داریوش حسن‌نژاد در حاشیه بازدید استاندار لرستان از سد کمندان شهرستان ازنا،گفت : این سد با ظرفیتی حدود ۸۸ میلیون متر مکعب و پیشرفت فیزیکی بیش از ۹۵ درصد با هدف تامین آب شرب شهرستان های ازنا و الیگودرز و با تبدیل چهار هزار و ۳۰۰ هکتار از اراضی دیم به آبی با توجه به اضافه کردن نوبت کاری شیفت شب،امیدواریم که خرداد ماه سال جاری شاهد آبگیری پروژه باشیم .

مدیرعامل آب منطقه‌ای لرستان،افزود : با اجرای پروژه سد «کمندان» بخشی از اراضی و املاک واقع شده در محدوده اجرای عملیات باید تخلیه و به حریم آن اضافه شود که امیدواریم اهالی منطقه با اسکان در مناطق کارشناسی شده به جای نقل مکان به حاشیه شهرهای اطراف از مزایای احداث سد بهره مند شوند.

داریوش حسن‌نژاد ادامه داد : تاکنون حدود ۱۸۰ میلیارد تومان برای ساخت سد کمندان هزینه شده که از این مبلغ تامین ۱۱۰ میلیارد تومان در سال ۹۹ و سال جاری صورت گرفته است .

حسن‌نژاد اضافه کرد : عملیات احداث شبکه های آبی شماره ۲ و ۱ پایین دست سد تا حدود ۸۰ درصد پیشرفت داشته و شبکه‌های ۴ و ۳ به سرعت در حال آماده شدن می‌باشد که امیدواریم سد کمندان تاثیر مثبت خود را در رفاه مردم و توسعه لرستان داشته باشد .

استاندار لرستان در ادامه بازدید شامگاه جمعه خود، بیان کرد: سد کمندان از پروژه‌های مهم و اساسی استان است که روند ساخت آن در دولت تدبیر و امید شتاب گرفت.

سید موسی خادمی سد کمندان را از نظر تأمین منابع مالی بدون مشکل عنوان کرد و گفت: یکی از موضوعات اصلی اجرای این طرح محل روستای کمندان است که علاوه بر پرداخت هزینه املاک و اراضی اهالی روستا در گام دیگر به دنبال تعیین محلی مناسب برای اسکان آنها نیز هستیم .

خادمی افزود: در دوره دوم دولت تدبیر و امید اتفاقات بسیار خوبی در حوزه سد سازی استان رخ داده و چندین سد استان که ردیف اعتبارات آنها در گذشته حذف شده بود را توانستیم در این دوره مجدداً احیا کنیم.

استاندار لرستان در پایان با تاکید بر کارشناسی مناطق مورد نظر برای اسکان اهالی یادآور شد: در زمینه اسکان اهالی روستاهایی که املاک آنها خریداری می‌شود، استاندارد بودن محل اسکان از هر نظر باید به خوبی لحاظ و از وقوع حوادث بعدی جلوگیری شود.

46

کد خبر 1513189

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 2 =