۲ بیمار کهگیلویه و بویراحمدی دیگر قربانی کرونا شدند

رئیس دانشگاه علوم پزشکی یاسوج از افزایش شمار قربانیان کووید۱۹ استان به ۶۲۶ نفر خبر داد و گفت: متاسفانه طی ۲۴ ساعت گذشته ۲ بیمار جان خود را از دست داده اند.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین کهگیلویه و بویراحمد؛ دکتر پرویز یزدان‌پناه افزود: هم اکنون ۳۹۸ بیمار در بیمارستان های استان بستری می باشند که ۱۶۳ نفر مبتلای قطعی و ۲۶ نفر از این بیماران در بخش مراقبت های ویژه تحت درمان هستند.

وی ادامه داد: از مجموع مبتلایان به کووید ۱۹ در کهگیلویه و بویراحمد ۴۲۵۴۰ نفر بهبود یافته گزارش شده است.

وی اذعان داشت: از ۳۰۵ نمونه دریافت شده از آزمایشگاه سلولی و مولکولی یاسوج که شامل تست های PCR حدود ۳۵ درصد موارد مثبت بودند که بیشترین موارد مثبت در شهرستان های بویراحمد، گچساران، گچساران و کهگیلویه و از ۳۸۸ تست رپید تست ۱۸ درصد مثبت و بیشترین آمار در شهرستان های کهگیلویه، گچساران و چرام بودند.

دکتر یزدانپناه خاطر نشان کرد: خوشبختانه تعداد بستری افراد بدحال مبتلا به کرونا در استان در حال کاهش است و انتظار داریم که با کاهش بستری مبتلایان جدید، آمار  مرگ و میر نیز روند نزولی بشود.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی یاسوج گفت: در طی یک ماه اخیر   استان پیک سختی را پشت سر گذاشت و نباید با کاهش رعایت دستورالعمل های بهداشتی اجازه دهیم که روند صعودی دوباره  شروع شود.

وی ادامه داد: امیدواریم مردم استان و اصناف با رعایت دستورالعمل های بهداشتی و پرهیز از حضور در تجمعات بتوانند ضمن پرداختن  به امور معیشتی خود، در حفظ سلامتی خود و بقیه مردم بیش از پیش تلاش نمایند و با انجام واکسیناسیون افراد واجد شرایط شاهد پیک های بعدی بیماری کرونا در استان نباشیم.

46

کد خبر 1513194

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 1 =