صدور و تمدید ۲۵۶۰ مجوز سرمایه گذاری اقتصادی در قشم

مدیر جذب سرمایه گذاری و بازاریابی سازمان منطقه آزاد قشم از صدور و تمدید ۲ هزار و ۵۶۰ فقره مجوز فعالیت اقتصادی در طول سال ۱۳۹۹ در این منطقه خبر داد.

به گزارش خبرآنلاین از قشم، جعفر هدایت پژوه با بیان این مطلب، اظهار کرد: در طول سال گذشته تعداد ۵۶۸ فقره مجوز سرمایه گذاری در حوزه های صنعتی، خدماتی و بازرگانی برای فعالان اقتصادی صادر شده است.
وی ادامه داد: از این تعداد مجوزهای صادر شده، ۱۳۶ مورد مربوط به بخش صنعتی، ۱۸۴ مورد مربوط به بخش خدماتی و پیمانکاری و ۱۸۹ مورد نیز مربوط به بخش بازرگانی و تجاری می باشد.
مدیر جذب سرمایه گذاری و بازاریابی سازمان منطقه آزاد قشم با اشاره به تمدید ۱۹۹۲ فقره مجوز در حوزه های مختلف اقتصادی در این منطقه آزاد در طول سال گذشته، ادامه داد: از این تعداد ۲۸۵ فقره مجوز در حوزه صنعت، ۸۷۳ مورد مربوط به حوزه خدمات و ۸۳۴ مجوز تمدید شده نیز مربوط به فعالان حوزه تجارت و بازرگانی است.
به گفته هدایت پژوه؛ بیشترین مجوزهای سرمایه گذاری صادر شده در بخش صنعتی طی سال ۱۳۹۹ مربوط به حوزه های بسته بندی، تکثیر و پرورش آبزیان، ساخت و تعمیر شناور و کشتی، ساخت محصولات شیمیایی و مواد غذایی می باشد.
وی افزود: همچنین در سال گذشته یک مورد جذب سرمایه گذاری خارجی مستقیم از کشور به ارزش بیش از ۳ میلیون دلار در حوزه تولید محصولات دخانیات در این منطقه صورت گرفته است.
مدیر جذب سرمایه گذاری و بازاریابی سازمان منطقه آزاد قشم تصریح کرد: سرمایه گذاری موتور محرکه اصلی رشد اقتصادی است و در نهایت می تواند بسترساز توسعه کشور باشد و باید شرایطی را ایجاد کنیم تا متناسب با رشد مصرف و نیاز جاری و آینده بازارها، سرمایه گذاری در حوزه های مختلف شکل اجرایی به خود می‌گیرد.
هدایت پژوه ادامه داد: مناطق آزاد می توانند با جذب سرمایه گذار و استفاده مطلوب از فرصت های موجود مناطق نقش کلیدی و مهمی در جهت تولید محصولات و صادرات کالاها به بازارهای بین المللی و نیز تامین نیازهای داخل کشور داشته باشند.
وی در ادامه گفت: در سال ۱۴۰۰ و با توجه به احتمال حذف تحریم های پولی و بانکی، منطقه آزاد قشم با توجه به موقعیت استراتژیک و دسترسی آسان به بازارهای منطقه ای و آبراهه های بین‌المللی می تواند الگوی اقتصادی مناسب برای فعالسازی اقتصاد بخش خصوصی، غیردولتی‌ و جذب سرمایه گذاران بین المللی باشد.
مدیریت جذب سرمایه گذاری و بازاریابی بیان کرد: با توجه به قوانین و دستورالعمل های موجود، فعالان اقتصادی باید برای بهره مندی از مزیت های مناطق آزاد مجوز سرمایه گذاری خود را در زمان مقرر تمدید کنند.
هدایت پژوه در پایان با بیان اینکه مراجعه به مدیریت سرمایه گذاری و بازاریابی نقطه آغاز فرآیند فعالیت های اقتصادی در منطقه آزاد قشم است، خاطرنشان کرد: اقدامات متعددی در راستای عملی شدن شعار سال با هدف پشتیبانی از سرمایه گذاران و رفع موانع موجود، اجرایی شده و سرمایه گذاران برای کسب اطلاعات بیشتر و مشاوره می توانند به کارشناسان این مدیریت مراجعه نمایند.

48

کد خبر 1513327

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 1 =