تداوم رایزنی‌های فشرده در وین برای احیای برجام

ایرنا نوشت: روسای هیات های روسیه، آمریکا و تروئیکای اروپایی امروز (دوشنبه) در پی تأکید صورت گرفته در کمیسیون مشترک برجام در خصوص تسریع روند گفت‌وگوها، پیرامون احیای کامل توافق هسته‌ای ایران رایزنی کردند.

 میخائیل اولیانوف رئیس هیات روسیه و نماینده دائم مسکو نزد سازمان های بین‌المللی مستقر در وین در توئیتی از ملاقات با رئیس هیات آمریکا و تبادل نظر پیرامون پیشرفت‌های صورت گرفته در مذاکرات برجام و مسیر پیش گفت‌وگو خبر داد.  او مذاکرات با طرف آمریکایی را سازنده و جدی توصیف کرد.

اولیانوف همچنین از دیدار با مدیران سیاسی وزارت امور خارجه انگلیس، فرانسه و المان خبر داد و گفت که طرف‌ها امروز پیرامون اجرای کامل برجام رایزنی کردند.  

نماینده روسیه افزود: ما پیرامون آخرین وضعیت مذاکرات برجام و اختلافاتی که باید برای رسیدن به هدف مشترک حل و فصل شود، گفت‌وگوهای سازنده‌ای را داشتیم.  

این در حالیست که دیپلمات‌های ارشد کشورهای عضو برجام طی هفته‌های گذشته در وین، پایتخت اتریش گردهم آمده تا در خصوص رفع تحریم‌های آمریکا و احیای توافق هسته‌ای ایران رایزنی کنند. جمعه جلسه اول کمیسیون مشترک از دور چهارم مذاکرات برجام در وین برگزار و مقرر شد رایزنی های کارشناسی و فنی و کار بر روی متن پیش نویس توافق آغاز شود.

311311

کد خبر 1513436

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 7 =