سعید محمد: دور زدن تحریم ها را بلدم /شأن رهبری بالاتر از آن است که به کسی اذن کاندیداتوری بدهند /اعتماد را به بورس برمی گردانم

سعید محمد گفت: با توجه به مشکلات امروز مردم و مشکلات عدیده ای که ناشی از سومدیریت ها و عملکرد کارگزاران نظام و دولت است و گلایه مندی که امروز نسبت به مشکلات و معیشت شان و خصوصا بی عدالتی در اکثر عرصه ها دارند لازم است تحول بزرگی در جامعه امروز ما اتفاق بیفتد.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، سردار سعید محمد پس از ثبت نام در انتخابات ریاست جمهوری با حضور در جمع خبرنگاران در جمع خبرنگاران گفت: یکی از کارهای خیر اول صبح را ثبت نام دانستم و این عزم جزم من را برای حضور درانتخابات نشان می دهد.

این داوطلب انتخابات سیردهمین دوره ریاست جمهوری اظهار کرد:  برداشت من این است با توجه به مشکلات امروز مردم و مشکلات عدیده ای که ناشی از سومدیریت ها و عملکرد کارگزاران نظام و دولت است و گلایه مندی که امروز نسبت به مشکلات و معیشت شان و خصوصا بی عدالتی در اکثر عرصه ها دارند لازم است تحول بزرگی در جامعه امروز ما اتفاق بیفتد.

 وی ادامه داد: این تحول در حوزه برقراری عدالت در همه حوزه ها  است. مردم نسبت به کارگزاران نظام گلایه مند هستند نه نظام چون از سو تدبیرها بی و عملی ها ناراحت هستند و سفره آنان هر روز کوچکتر شده است درحالی که منابع غنی خدادوند به کشور عطا کرده که با آن می توانیم مشکلات را به حداقل برسانیم.

فرمانده سابق قرارگاه خاتم الانبیا با تاکید براینکه به دنبال تحول همه جانبه هستیم، گفت: با مشارکت جوانان سعی می کنیم این تحول را رقم بزنیم هرچند از تجربه هم استفاده می کنیم.

وی افزود: در همه عرصه های نظام نیاز به اصلاحات با تکیه بر اصول داریم؛ رمز موفقیت ما مردم است و به مشارکت حداکثری مردم در انتخابات به عنوان پشتوانه دولت سیزدهم نیاز داریم وخود مردم در صحنه باشند و از برنامه تحولی حمایت کنند.

سعید محمد درباره اینکه آیا از رهبری اذنی گرفته اند، گفت: شان رهبری بالاتر از آن است که به کسی اذن بدهند. ممکن است به افرادی مشورت بدهند. درباره گام دوم چون رهبری اظهار نظر کردند بر خود دیدیم که به این حوزه وارد شویم.

وی ادامه داد: برنامه های ما در بخش فرهنگ عدالت در بخش درمان تدوین شده که امیدواریم این برنامه ها را طی چهار سال انجام خواهیم داد هر چند در دوره چهار ساله نمی توان همه مشکلات را حل کرد اما تلاش می کنیم وضعیت را به حدی مطلوب برسانیم. باید نگاه متعادلی نسبت به شرق و غرب داشته باشیم. امیدواریم مردم به سرباز کوچکشان کمک کنند

 این کاندیدای انتخابات ۱۴۰۰ در پاسخ به این سوال که آیا به نفع رئیسی کنار می رود یا خیر گفـت: با توجه به اینکه تاکنون رییسی اظهار نظرکرده است و اینکه ایشان نماینده مبارزه با فساد هستند و از اوایل انقلاب فعالیت داشتند اجازه بدهید در این باره اظهار نظر نکنم

وی گفت: فضای دو قطبی اصلاح طلب و اصولگرا به کشور ضربه زده است و به هیچ جریانی وعده ای ندادیم که دولت ما دولت سهامی آنها شود.

سردار محمد همچنین درباره رابطه با آمریکا خاطر نشان کرد: برجام توافقی است که دولت ایران و مجلس ایران متعهد به آن هستند تعهد دولت آینده نیز خواهد بود. مشکل برجام این است که طرف مقابل از آن خارج شده و به آن عمل نکرده است. نباید معیشت مردم گروگان برجام شود. توصیه بنده این است که طرف مقابل فورا به برجام بازگردد.

وی تصریح کرد: از سایر ظرفیت های بین المللی استفاده خواهیم کرد. تلاش می کنیم چیزی به نام تحریم نداشته باشیم تا مردم ما بیشتر از این اذیت نشوند.

سعید محمد گفت: اما این را نیز باید بگویم که بنده دور زدن و خنثی کردن تحریم ها را بلد هستم و کاری خواهیم کرد که تحریم‌ها برداشته شود.

محمد با تاکید بر لزوم مشارکت حداکثری مردم در انتخابات گفت: مردم باید در صحنه باشند و از نامزدهای خود حمایت کنند. بنده با کارنامه خوب و برنامه مدون و مشخص در همه عرصه های اقتصادی، سیاسی، اجتماعی و فرهنگی وارد عرصه انتخابات شده‌ام. تیم قوی و مجرب دارم که برخی از آنها را قبل از انتخابات رسما معرفی خواهم کرد.

داوطلب انتخابات ریاست جمهوری اظهار داشت: برنامه های خود در حوزه یارانه ها را به گونه ای طراحی کردم، که عدالت در حوزه یارانه ها تامین شود. صنعت خودرو از سوء مدیریت رنج می برد و مردم از خودروی ایرانی به عنوان خفت ملی نام می برند. تلاش داریم آن را به عزت ملی تبدیل کنم.

وی با اشاره به دغدغه مردم در بورس گفت: ۵۵ میلیون نفر در بورس کد دارند، برنامه ریزی کرده‌ایم اعتماد را به بورس برگردانیم زیرا بازار سرمایه از اصلی ترین منابع دولت برای حمایت از تولید است. با رویکرد تولیدمحور و اصلاح ساختار اقتصادی و بانکی سعی می‌کنیم، مشکلات مردم را حل کنیم و منابع مردم و سرمایه داران را به سمت تولید سوق دهیم.

سعید محمد از همه ایرانیان خارج از کشور درخواست کرد در راستای اعتلای ایران مشارکت داشته باشند و گفت: دغدغه اصلی جوانان اشتغال است، با برنامه های تولیدمحور و جلوگیری از خام فروشی و توسعه صنعتی تلاش خواهیم کرد مشکلات اشتغال را حل کنیم. فعال سازی بخش مسکن، چرخه اشغال را رونق خواهد بخشید.

 با بیان اینکه برنامه های دولت بنده بوم محور است، گفت: در بخش های اقتصادی، فرهنگی، عدالت آموزشی و سلامت برنامه های خوبی تدارک دیده ایم.

داوطلب انتخابات ریاست جمهوری گفت: اقتدار کشور را در سطح بین الملل افزایش خواهم داد، با شعار «اول همسایگان» پا به این عرصه گذاشتم. ۱۵کشور همسایه ایران نقش عمده ای در مناسبات بین المللی ما خواهند داشت. نگاه به شرق از رویکردهای دولت من خواهد بود باید توازنی بین روابط غرب و شرق برقرار شود.

محمد اظهار داشت: به دنبال توسعه دیپلماسی، تجاری، بازرگانی، گردشگری، ارزشی و سلامت هستیم، اینکه نگاه ها فقط به ۵+۱ باشد خطای استراتژیک است که نتیجه آن کوچک شدن سفره های مردم بوده است.

محمد گفت: هدف من این است که  کشور را با تفکر انقلابی و جهادی مبتنی بر منطق، علم و دانش، با مشارکت جوانان اداره کنم.

وی تصریح کرد: به صورت مستقل در انتخابات شرکت می کنم و از سوی هیچ گروه و جناح و دسته ای مورد حمایت قرار نگرفته ام و نمی خواهم هیچ جناح و گروهی از من حمایت کند . معتقدم بیشترین آسیب را به جریان اجرایی کشور دو قطبی اصلاح طلب و اصول گرا زده است. بنده در فضای دوستانه و صمیمی از همه ظرفیت های انقلاب استفاده خواهم کرد مبنای کار من شایسته سالاری است به هیچ فرد و جریانی قولی بابت حضور در دولتم نداده ام. دولت بنده شرکت سهامی نیست.

وی اظهار داشت: بنده امروز با رئیس ستادم جناب آقای دوستی رئیس هلدینگ خلیج فارس نماد جوانگرایی در ستاد انتخابات کشور حضور یافتم.

2727

کد خبر 1513680

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 16 =