موضع‌گیری ولیعهد امارات نسبت به تنش‌ها در قدس اشغالی

ایسنا نوشت:منابع خبری از دیدار نخست‌وزیر اردن با ولیعهد ابوظبی و گفت‌وگو میان آنها درباره رخدادهای اخیر قدس اشغالی خبر دادند.

به گزارش خبرگزاری اسپوتنیک، صفحه رسمی بشر الخصاونه، نخست‌وزیر اردن در فیسبوک با انتشار بیانیه‌ای اعلام کرد که وی با محمد بن زاید آل نهیان، ولیعهد ابوظبی در امارات دیدار و گفت وگو کرد.

طبق این گزارش، دو طرف در این دیدار درباره راه‌های توسعه روابط میان دو کشور و رخدادهای اخیر قدس گفت‌وگو کردند و نخست‌وزیر اردن پیام شفاهی عبد الله دوم، پادشاه کشورش را به ولیعهد ابوظبی منتقل کرد.

در این بیانیه اشاره شده است که نخست‌وزیر اردن با محمد بن زاید به گفت‌وگو درباره تلاش‌های امان در چارچوب تولیت این کشور اماکن مقدس اسلامی و مسیحی در قدس برای مقابله با حملات رژیم صهیونیستی و اقدامات مغایر با قوانین بین‌المللی پرداختند.

در ادامه این بیانیه آمده است که این اقدامات با هدف تغییر وضعیت قانونی، تاریخی و جمعیتی قدس انجام می‌شود و این مسئله نقض صریح قانون بین‌الملل و قطعنامه‌های بین‌المللی است و تهدیدی برای ثبات منطقه به شمار می‌رود.

طبق این بیانیه، محمد بن زاید نیز در جریان این دیدار بر حمایت امارات از تلاش های اردن در راستای تولیت بر اماکن مقدس و اسلامی قدس تاکید کرد.

محمد بن زاید آل نهیان تاکید کرد: تمامی اشکال خشونت و نفرت‌ورزی که با ارزش‌های انسانی تناقض دارند محکوم هستند.

آل نهیان در ادامه بر اهمیت پایان یافتن حملات و اقداماتی که به استمرار تنش و خفقان در این شهر مقدس منجر می‌شوند و نیز لزوم توقف هر گونه اقدامی در هتک حرمت مسجد الاقصی تاکید کرد.

امارات پیشتر از رژیم صهیونیستی خواسته بود تنش‌ها در مسجد الاقصی و محله شیخ جراح را کاهش دهد.

311311

کد خبر 1513700

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 1 =