۰ نفر
۲۲ اردیبهشت ۱۴۰۰ - ۱۳:۰۲
۱۵۰۰ کیلومتر شبکه فرسوده برق در لرستان

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق لرستان در مراسم افتتاح طرح بهینه سازی شبکه برق ۲۶ روستا گفت: یکی از مشکلات صنعت برق بحث شبکه فرسوده است که در استان لرستان حدود ۱۵۰۰ کیلومتر شبکه فرسوده برق وجود دارد و با توجه به شبکه های فرسوده و مشکلاتی که از لحاظ استاندارد وجود دارد، برای رفع این مشکلات طرح های مختلفی در نظر گرفته شده است .

به گزارش خبرآنلاین لرستان،فریدون خودنیا گفت :  در این راستا برای ۴۵۰ روستای استان حدود ۲۲۲ کیلومتر اصلاح شبکه فشار متوسط و فشار ضعیف، ۳۱۵ دستگاه ترانسفورماتور و ۱۰۸۸۷ چراغ معابر با اعتباری بالغ بر ۱۲۱ میلیارد تومان هزینه در نظر گرفته شده است و تا پایان سال جاری به اتمام خواهد رسید.

شبکه ۲۶ روستا اصلاح و بهینه سازی شدند

وی افزود: در این راستا تیم بسیار خوبی در استانداری لرستان با حمایت های استاندار محترم ،معاونت عمرانی و فرمانداری تشکیل شده و طی جلساتی با نمایندگان و دهیاری های روستاهای استان به صورت جهادی طرح‌ها شروع به کار شده و در حال حاضر ۲۶ روستا به صورت صفر تا صد با اعتباری ۴ میلیارد و ۱۵۲ میلیون تومان اصلاح و بهینه سازی شده است.

خودنیا  بیان کرد: برای ادامه کار نیاز به حمایت مسئولین است که بودجه ها به موقع تزریق شوند که بتوانیم یک شبکه استاندارد در طی سه سال داشته باشیم و دغدغه مقام معظم رهبری و وزارت نیرو هم رفع شود.

مدیرعامل شرکت توزیع برق لرستان  در این مراسم با اشاره به اصلاح شبکه ۲۶ روستای استان، اظهار کرد: در مدیریت برق شهرستان خرم آباد یک روستاهای طالقان و غلامعلی پروانه، در مدیریت برق شهرستان خرم آباد دو روستای چم قروق ، در شهرستان بروجرد روستاهای والانجرد، گنجینه و دارتوت، روستای فیال، در شهرستان الیگودرز روستاهای موشله، قلعه خلیله و روستای خمه پایین، در شهرستان سلسله روستاهای میانخران،گریران و ورنمد ، در شهرستان ازنا روستای سیوله شبکه توزیع برق آنها اصلاح شد.

وی تصریح کرد: در شهرستان پلدختر روستاهای چم مورت، کلک بیشه و طالقانی، در شهرستان دورود روستاهای افراوند و زرگران، در شهرستان چگنی روستای تازه آباد چم دشتی، در شهرستان رومشگان روستای عبدالبیگی و حسین آباد، در شهرستان کوهدشت روستای خلیفه و در شهرستان دلفان روستاهای صیدعلی، دولیسکان و رئیسوند شبکه های توزیع برق آنها اصلاح شد.

مهندس خودنیا گفت: تعداد مشترکین ۲۶ روستای استان، ۲۷۷۱ نفر و برای اصلاح و بهسازی شبکه توزیع برق آنها حدود ۴۱ هزار و ۵۲۰ میلیون ریال هزینه شده است.

46

کد خبر 1514106

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 9 =