۰ نفر
۲۲ اردیبهشت ۱۴۰۰ - ۱۳:۰۴
۳ پروژه پرورش میگو در قشم افتتاح شد

با حضور ویدئوکنفرانسی رییس جمهور، ۳ پروژه پرورش میگو هامور طلایی قشم، تعاونی میگو دشت کُنار سیاه و تعاونی دریانوردان با ظرفیت تولید سه هزار و ۶۸۰ تن میگو در سال افتتاح می شود.

به گزارش خبرآنلاین از قشم : این ۳ پروژه با سرمایه گذاری ۱۰۰ درصدی بخش خصوصی، نقش مهمی در تامین امنیت غذایی کشور و دستیابی منطقه آزاد قشم به جایگاه خود در حوزه پرورش میگو دارد.

شرکت هامور طلایی در زمینی به مساحت ۱۴۸ هکتار افتتاح خواهد شد. فاز اول این شرکت با ۱۵ استخر پیش از این به بهره برداری رسیده بود و در فاز دوم که به دست رییس جمهور افتتاح خواهد شد، ۶ استخر به استخرهای قبلی اضافه می شود.

شرکت تعاونی دشت کنار سیاه، در زمینی به مساحت ۵۵ هکتار افتتاح می شود. تعداد کل استخرهای این پروژه ۴۸ عدد است که در فاز اول ۲۶ استخر به بهره برداری می رسد.

فاز دوم شرکت دریانوردان قشم در زمینی به مساحت ۲۲۰ هکتار به بهره برداری می رسد. در فاز اول این پروژه ۳۱ استخر به بهره برداری رسید و در فازدوم ۵۷ استخر افتتاح خواهد شد و مجموع استخرهای آن به ۸۸ عدد خواهد رسید.

گفتنی است، پنجشنبه ۲۳ اردیبهشت‌ماه ۱۴۰۰، در جلسه ویدیو کنفرانسی با حضور رییس جمهور، ۱۰ پروژه منطقه آزاد قشم با سرمایه‌گذاری ارزی بیش از ۲۱ میلیون دلار و ۴ هزار و ۱۰ میلیارد ریال در حوزه‌های مختلف تولیدی، شیلاتی، خدماتی و گردشگری افتتاح می‌شود.

یادآور می‌شود، منطقه آزاد قشم پیش‌از این در سه مرحله از افتتاح‌های ریاست جمهوری در دولت تدبیر و امید با ۵۳ پروژه به اعتبار ریالی ۶۰ هزار و ۶۶۰ میلیاردی و ارزی ۳۴۰ میلیون یورو و ۲۶۰ میلیون دلاری در دو بخش دولتی و خصوصی حضور داشته است.

46

کد خبر 1514122

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 9 =