نخبگان در پیشرفت و توسعه کشور نقش موثری دارند

استاندار قزوین گفت: نخبگان در پیشرفت و توسعه کشور نقش موثری دارند و باید از ظرفیت نخبگان در حل موانع و مشکلات پیش روی توسعه کشور به شکل حداکثری بهره برد.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین از قزوین؛ هدایت الله جمالی پور، استاندار قزوین در نشست ستاد اقتصاد مقاومتی گفت: ما باید به سمت ارتباط واقعی، تنگاتنگ و عمیق صنعت و دانشگاه برویم و برای رشد و توسعه کشور چاره ای جز این کار نداریم.

او با اشاره به نقش موثر نخبگان در پیشرفت و توسعه کشور،گفت: باید از ظرفیت نخبگان در حل موانع و مشکلات پیش روی توسعه کشور به شکل حداکثری بهره برد.

جمالی پور با بیان اینکه رشد و توسعه کشور در بخش های مختلف مرهون تلاش ها و مجاهدت های علمی نخبگان است، اظهار کرد: نیروی انسانی نخبه،کارآمد و متخصص در پیشبرد اهداف توسعه ای کشورها بسیار موثر هستند بنابراین نقش نیروهای انسانی در رشد و توسعه کشور و استان را باید بسیار جدی بگیریم.

 استاندار قزوین با بیان اینکه ایران در تولید علم جزو کشورهای سرآمد دنیا قرار دارد،افزود: با این وجود آنطور که باید و شایسته است از این فرصت برای توسعه کشور بهره گرفته نشده و نقش این رشد علمی را آنچنان که لازم است در توسعه کشور مشاهده نکرده ایم و باید در این خصوص تجدید نظر کنیم.

جمالی پور همچنین گفت: منابع مادی مهم هستند اما ارزش سرمایه های انسانی بیشتر و با اهمیت تر هستند و تجربیات دنیا این مهم را به ما اثبات کرده است.

استاندار قزوین با بیان اینکه در کشور ما هم صنعت خود را از نخبگان بی نیاز دانسته و نخبگان خود را از صنعت بیگانه دانسته اند، افزود: خیلی از دانشگاه های ما وابسته به منابع دولتی بوده و خود را از حمایت صنعت بی نیاز دانسته اند و صنایع نیز خود را نیازمند دانشگاه ها ندانسته اند که آثار زیان بار این رویه را امروز در تولید شاهد هستیم.

او با اشاره به تاکید مقام معظم رهبری بر پیوند علم و صنعت،گفت: اگر خواهان توسعه کشور و تحقق اقتصاد مقاومتی هستیم باید این پیوند را عمیق تر و گسترده تر کنیم.

جمالی پور با اشاره به برگزاری انتخابات ریاست جمهوری و شوراها در ماه آینده،گفت: امیدواریم به برکت ماه رمضان خداوند به ما برای برگزاری انتخاباتی سالم و باشکوه توفیق دهد و شاهد حضور حداکثری مردم در پای صندوق های رای باشیم.

استاندار قزوین در ادامه حادثه تروریستی اخیر در کابل و کشتار نوجوانان دانش آموز افغانستانی را محکوم کرد و گفت: کشتن افراد بی گناه در هیچ مکتبی پسندیده نیست و دور از اخلاق و انسانیت بوده و محکوم است.

46

کد خبر 1514163

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 9 =