۰ نفر
۲۲ اردیبهشت ۱۴۰۰ - ۱۵:۵۵
واکسن مشترک ایران-کوبا عوارض بسیار کمی دارد

فارس نوشت: رئیس انیستیتو پاستور ایران گفت: اثربخشی واکسن مشترک ایران و کوبا بر روی تحریک سیستم ایمنی بدن در مطالعات مختلف به اثبات رسیده است که در عین موثر بودن، عوارض بسیار کمی دارد چون از کل پروتئین‌های ویروس استفاده نمی‌کند.

علیرضا بیگلری بعدازظهر امروز در آیین کارآزمایی بالینی مرحله سوم واکسن کرونا پاستور تولید مشترک ایران و کوبا اظهار کرد: واکسن پاستور اولین واکسنی است که دوز یادآور آن طراحی و آماده عرضه شده است اما این در حالی است که شرکت‌های سازنده واکسن کرونا در جهان تازه به فکر ساخت آن افتاده‌اند.

وی افزود: اثربخشی واکسن مشترک ایران و کوبا بر روی تحریک سیستم ایمنی بدن در مطالعات مختلف به اثبات رسیده است که در عین موثر بودن، عوارض بسیار کمی دارد چون از کل پروتئین‌های ویروس استفاده نمی‌کند.

رئیس انیستیتو پاستور ایران خاطرنشان کرد: مطالعات و بررسی‌های میدانی و پیگیری‌های مداوم بر روی کارآزمایی مرحله سوم واکسن در دانشگاه‌های علوم پزشکی مازندران، بابل، اصفهان، هرمزگان، کرمان، همدان، یزد و زنجان در حال انجام است و جمع‌بندی آن اواخر خردادماه صورت می‌گیرد.

بیگلری بر ضرورت حمایت از ساخت واکسن کرونا در داخل کشور تاکید کرد و گفت: اثربخشی واکسن‌ها در نهایت یک ساله است و اگر متکی به دریافت واکسن از خارج شویم، همه ساله باید مشکلات زیادی را تحمل کنیم.

وی برند تولید واکسن مشترک ایران و کوبا را بین‌المللی اعلام کرد و افزود: کوبا تنها کشوری است که پس از انقلاب اسلامی تکنولوژی‌های پیشرفته و فناوری‌های هایتک پزشکی را به کشورمان انتقال داده است.

۲۳۵۲۳۱

برای دسترسی سریع به تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان اپلیکیشن خبرآنلاین را نصب کنید.
کد خبر 1514194

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 9 =