سناتورهای آمریکایی درباره تجارت با ایران هشدار دادند

ایسنا نوشت: پانزده سناتور آمریکایی در نامه ای به گروه های اقتصادی و تجاری این کشور درباره همکاری شرکت های زیرمجموعه آن ها با ایران در صورت لغو تحریم‌ها هشدار دادند.

به گزارش شبکه فاکس نیوز، پانزده سناتور جمهوری خواه آمریکایی نامه‌ای به سه گروه بزرگ تجاری و اقتصادی آمریکا نوشته و به آن‌ها درباره همکاری با ایران در صورت لغو تحریم های ایران از سوی دولت جو بایدن هشدار داده اند. 

این پیام که روز سه شنبه به روسای اتاق بازرگانی آمریکا، فروم سرویس های اقتصادی و میز گرد تجاری آمریکا فرستاده شده، توسط تام کاتن، تد کروز، مارکو روبیو و مارشا بلک برن سناتورهای جمهوری خواه آمریکایی و گروهی دیگر از سناتورهای هم حزبی شان امضا شده است. 


در این نامه آمده است که شرکت های زیر مجموعه شما ممکن است اقدام بالقوه لغو تحریم های آمریکا علیه ایران را فرصتی پول ساز تلقی کنند. باور کنید که نباید این طور فکر کنند. اگر تحریم های آمریکا علیه ایران به طور موقت لغو شوند و این شرکت ها تصمیم بگیرند به بازار ایران بازگردند، نه تنها وارد تعامل با آن چه حکومتی فاسد و پر خواب و خیال خوانده شده، می شوند، بلکه روی معامله ی پر خطری سرمایه گذاری می کنند که محکوم به شکست است. 

بر اساس این گزارش، اظهارات این مقامات کنگره در پی این مطرح می شود که مذاکرات میان اعضای کمیسیون مشترک برجام درباره احیای توافق هسته ای در وین و با حضور آمریکا در مقر مذاکرات در هفته های اخیر برگزار شده است. 

آمریکا و ایران تا کنون مذاکرات مستقیم یا غیرمستقیمی نداشته‌اند و نمایندگان دولت آمریکا با نمایندگان سایر اعضای برجام در این زمینه رایزنی می کنند. 

اقدامات لازم برای احیای توافق هسته ای از طریق بازگشت دوجانبه تهران-واشنگتن به آن در دو کارگروه مجزا بررسی می شود که شامل بازگشت ایران به اجرای کامل تعهدات برجامی اش و لغو تحریم های یک جانبه آمریکا علیه ایران می باشد. این تحریم ها پس از خروج دولت پیشین آمریکا از توافق هسته ای علیه ایران اعمال یا بازگردانی شدند. 

ایران خواستار لغو تمامی تحریم های اعمال شده بر آن است و دولت آمریکا تا کنون بیان کرده آماده ی لغو تحریم های ناسازگار با برجام است. 

311311

کد خبر 1514267

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 0 =

نظرات

  • نظرات منتشر شده: 1
  • نظرات در صف انتشار: 0
  • نظرات غیرقابل انتشار: 0
  • ناشناس IR ۱۹:۳۴ - ۱۴۰۰/۰۲/۲۳
    0 0
    بایدن میخواست بیاد برجام ، اما این اطرافیان او اجازه ندادند بیاد به برجام برگرده...