کنایه رئیس ستاد انتخابات کشور به احمدی‌نژاد /کاندیداها مدارکی که شورای نگهبان خواسته را بیاورند

مهر نوشت: رئیس ستاد انتخابات کشور با بیان اینکه یکی از داوطلبان، روز گذشته پروتکل‌های بهداشتی را رعایت نکرد، گفت: داوطلبی که اصرار می‌کند جمعیت قابل توجهی را بیاورد، باید مسئولیتش را بپذیرد.

جمال عرف صبح امروز و در سومین روز از ثبت‌نام داوطلبان انتخابات ریاست‌جمهوری سیزدهم در محل ستاد انتخابات کشور حضور یافت.

وی از روند ثبت‌نام داوطلبان انتخابات ریاست جمهوری بازدید به عمل آورد.

رئیس ستاد انتخابات کشور در حاشیه بازدید از روند ثبت نام از داوطلبان انتخابات در جمع خبرنگاران، گفت: ما در شرایط بیماری کرونا هستیم و وزیر کشور رئیس قرارگاه عملیاتی کرونا است و توقع این است که در ستاد انتخابات پروتکل های بهداشتی رعایت شود.

وی با بیان اینکه یکی از داوطلبان روز گذشته این پروتکل ها را رعایت نکرد و من می‌خواهم مسئولیت اجتماعی آنها را گوشزد کنم، افزود: داوطلبی که اصرار می‌کند جمعیت قابل توجهی را بیاورد و در خیابان تجمع ایجاد کند، باید مسئولیتش را بپذیرد.

معاون سیاسی وزیر کشور همچنین با بیان اینکه روند ثبت نام به درستی انجام می شود، گفت: از ظرفیت مواد قانونی استفاده می‌کنیم و کلیه داطلبان ذیل‌ماده ۵۹ مدارکشان را در اختیار ما قرار می دهند و ما هم در اختیار شورای نگهبان قرار می دهیم. این ورند، روند مثبتی است.

عرف تاکید کرد: امیدوارم افرادی که برای ثبت نام در انتخابات ریاست جمهوری به وزارت کشور می‌آیند، حتما قانون را مطالعه کنند.

وی افزود: لازم است این افراد حتماً به ماده ۳۵ قانون توجه داشته باشند چرا که در این ماده ویژگی‌های کسانی که می‌خواهند برای انتخابات ریاست جمهوری ثبت نام کنند، آمده است. افرادی که به دنبال ثبت نام برای انتخابات هستند باید این قانون را ببینند و اگر شرایط لازم را دارند، بیایند.

رئیس ستاد انتخابات کشور تصریح کرد: مکانی برای چک کردن مدارک داوطلبان انتخابات ریاست جمهوری پیش‌بینی شده است، اما متاسفانه برخی از افراد برای حضور در وزارت کشور عجله می‌کنند و مدارک خود را جا می گذارند و لازم است مدارک خود را به صورت کامل ارائه دهند.

عرف بیان کرد: داوطلبان انتخابات ریاست جمهوری باید همه مدارک خود را در اختیار داشته باشند و از جمله آن که مدارکی را هم که در اطلاعیه شورای نگهبان آمده است، باید همراه خود داشته باشند و ما این مدارک را جمع آوری می کنیم و در اختیار شورای نگهبان قرار می دهیم.

27215

کد خبر 1514400

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 0 =