روایت لوموند از ۱۵۰۰ راکتی که به سمت اسرائیل شلیک شد

ایرنا نوشت: روزنامه فرانسوی لوموند از شلیک بیش از ۱۵۰۰ راکت از نوار غزه به شهرهای صهیونیستی طی یک هفته در جریان درگیری های نظامی نیروهای مقاومت فلسطین و رژیم صهیونیستی خبر داد.

روزنامه فرانسوی لوموند از کشته و زخمی شدن صدها اسرائیلی در جریان درگیری های نظامی حماس و رژیم صهیونیستی خبر داد. این در حالی است که ادعا می شود سیستم دفاعی موسوم به «گنبد آهنین» مانع از برخورد بسیاری از راکت ها به اهداف مورد نظر شده است.    

لوموند افزود: برای نخستین بار صدای زنگ هشدار در مناطق شمالی اراضی اشغالی به صدا درآمد حال آنکه تا پیش از پرتاب های این راکت ها از سوی نیروهای مقاومت فلسطین تنها زنگ خطر مناطق جنوبی و مرکزی اراضی اشغالی به صدا در آمده بود.  

این روزنامه فرانسوی تصریح کرد: ارتش رژیم صهیونیستی با تأیید حملات موشکی گروه‌های مقاومت به مناطق مختلف اسرائیل اعلام کرد که شمار این موشک‌ها از دوشنبه شب و آغاز عملیات گروه‌های فلسطیی، به ۱۵۰۰ فروند رسیده است.

لوموند خاطرنشان کرد: رژیم صهیونیستی در ادامه تنش ها و درگیری‌ها در سرزمین های اشغالی و حملات راکتی مقاومت، فرودگاه بین‌المللی «بن گوریون» در تل آویو را بسته و تمامی پروازها را به فرودگاه رامون در جنوب سرزمین های اشغالی منتقل کرده است.

این روزنامه فرانسوی همچنین نوشت: تونس، نروژ و چین در مواجهه با این نبردها، عصر چهارشنبه، خواستار برگزاری جلسه فوری شورای امنیت سازمان ملل متحد (UN) شدند.  

به نوشته لوموند واشنگتن روز گذشته (چهارشنبه)  اعلام کرد که یک نماینده با هدف تنش زدایی به اسرائیل و نیز به سرزمین های فلسطین می فرستد اما بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر رژیم اشغالگر قدس گفت که قصد دارد حملات علیه حماس را ادامه دهد.  

311311

 

کد خبر 1514453

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 2 =