۰ نفر
۲۷ اردیبهشت ۱۳۹۰ - ۰۵:۳۰

روزنامه ایران نوشت:

آرام جعفری از سنین کودکی با حضور در کلاس‌های کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان جذب دنیای هنر شد. او دانش‌آموخته رشته نقاشی است و از کارهای مهم دوران بازیگری او می‌توان به «زیر آسمان شهر»، «دختران»، «رسم شیدایی»، «پرواز در حباب»، «خانه‌ای در تاریکی»، «برای آخرین‌بار» و «قهوه تلخ» اشاره کرد.

سختی‌ها و مشکلات کار بازیگری را چگونه ارزیابی می‌کنید؟
هر حرفه و شغلی سختی‌های مخصوص به خودش را دارد. بخصوص بازیگری که جزو سخت‌ترین شغل‌ها شناخته شده است. به‌هر حال شغل بازیگری به خاطر مدت زمان طولانی، سختی کاری و نداشتن تعطیلات نیازمند صبوری و مقاومت است. یک بازیگر برای حضور در فیلم مجبور است مداوم در قالب آدم‌های متفاوت ظاهر شود. البته این سختی‌ها به مرور زمان برای بازیگران تبدیل به شیرینی و حلاوت می‌شود و بازیگری تبدیل به عشق و علاقه به ‌کار می‌شود.

تحمل سختی‌های شغل بازیگری برای بازیگران زن دشوارتر است؟
بستگی به شرایط کاری دارد. به عنوان زنی که در منزل کارهای مربوطه را انجام می دهم و برخی از مواقع بعد از 12 ساعت کار مداوم موقعی که خسته به منزل برمی‌گردم می‌بایست کارهای منزل را انجام بدهم در حالی که معمولاً آقایان موقعی که به خانه می‌آیند استراحت می‌کنند، اما خانم‌ها باید به سایر امور منزل هم رسیدگی کنند تا نظم و ترتیب زندگی تغییر پیدا نکند.

در هر صورت در بسیاری از مواقع خانواده با حمایت پشتیبان خوبی برای هنرمندان به شمار می‌روند. مواقعی که فیلمبرداری در شب انجام می‌شود و من صبح به منزل می‌آیم. خانواده تلاش می‌کنند با حفظ آرامش محیط منزل مجال استراحت را به من بدهند تا بتوانم برای روز بعد با انرژی و توان کامل به سر کار بروم.

برای آمادگی در کار بازیگری معمولاً چه کارهایی انجام می‌دهید؟
خواندن مجلات تخصصی، دیدن فیلم‌های مهم، شاخص و روز دنیا، مطالعه، دیدن تئاتر و نمایش‌های خوب و خاص از جمله راه‌های آماده‌سازی بازیگران برای ارائه کار بهتر است.

به کدامیک از نقش‌هایی که تا به حال بازی کرده‌اید علاقه بیشتری دارید؟
به همه نقش‌هایی که در تئاتر، سینما و تلویزیون بازی کرده‌ام علاقه دارم زیرا برای هر کدامشان زحمات زیادی کشیده‌ام و نقش‌ها مثل بچه‌های آدم می‌مانند که هر کدامشان عزیز و دوست‌داشتنی است اما سریال مناسبتی «برای آخرین بار» که در ماه مبارک رمضان پخش شد، از حضورم در این کار خیلی راضی هستم و مردم هم با این کار ارتباط خوبی برقرار کرده بودند و در هنگام پخش سریال مدام درباره کار اظهارنظر می‌کردند که برایم لذت‌بخش بود. به مجموعه‌های «خانه در تاریکی» و «پرواز» علاقه خاصی دارم.

یکی از نقش‌های جذاب و مهم شما حضور در نقش کاترین در مجموعه «قهوه تلخ» است، ایفای این نقش برایتان چه ویژگی‌هایی داشت؟
از ابتدای حضورم برای بازی در «قهوه تلخ» برای نقش کاترین یا همان «سوگلی» انتخاب شدم. طی گفت‌وگوهایی که داشتم، ایشان گفتند این کاراکتر باید لهجه روسی داشته باشد و روسی زبان خاصی است و بهتر است از لهجه‌ای نزدیک به روسی برای این شخصیت استفاده شود. در ادامه بعد از بررسی به زبان تاجیکی رسیدیم. روز اولی که جلوی دوربین رفتم متوجه شدم این لهجه شیرینی خاصی به این شخصیت می‌دهد. در عین حال هم این نگرانی را داشتم که نقش درست از کار درنیاید. بعد از پخش مجموعه خوشبختانه مردم با نقش و ویژگی‌های مختلف آن ارتباط برقرار کرده بودند.

بیشتر علاقه دارید چه نوع نقش‌هایی را بازی کنید؟
به ایفای همه نوع نقش علاقه دارم و خودم را محدود به سبک و ژانر خاصی نمی‌کنم. به‌طور حتم حضور در کارهای روتین طنز به علت مدت طولانی آن در روحیه بازیگر هم تأثیر مثبت دارد.

کار بداهه چقدر برای بازیگران طنز مورد نیاز است؟
بداهه‌کاری هم برای بازیگران طنز مورد نیاز است، اما باید منطقی باشد. حضور کارگردان در یک پروژه سینمایی و تلویزیونی یک نیاز است و به عنوان مرجعی برای هماهنگی بازیگران نقش مهمی را ایفا می‌کند و بیشتر کارهایی که موفق می‌شوند و نظر مخاطب را جلب می‌کند، کارگردان مسلط و کار بلدی داشته‌اند.

چقدر به آرزوهایی که در عرصه بازیگری داشته‌اید نزدیک شده‌اید؟
کار بازیگری مرز مشخصی ندارد و خیلی باید کار کنم تا به ایده‌آل‌ها و خواسته‌هایم برسم. همیشه امیدوارم در هر نقشی که ظاهر می‌شوم مردم به آن نقش علاقه داشته باشند. با رضایت مردم می‌توان احساس کرد که در کار موفق بوده‌ایم. حس خوب و رضایت مردم است که زحمات یک بازیگر را به ثمر می‌نشاند.

58301

کد خبر 151449

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 4 =