خناری‌نژاد:به من می‌گفتند بیا و علیه فدراسیون مصاحبه کن!

هادی خناری‌نژاد از جمله قهرمانان سابق ژیمناستیک ایران است که سال‌ها افتخار پوشیدن پیراهن تیم ملی ژیمناستیک را داشته است.

زاوش محمدی:ثبت نام از کاندیدای فدراسیون ژیمناستیک هفته قبل به پایان رسید.از همین حالا خیلی ها دارند سنگ اندازی می کنند و با سیاه نمایی در تلاش هستند تا عملکرد روسای قبلی را زیر سوال ببرند.البته در آستانه هر انتخاباتی این اتفاقات طبیعی است به همین دلیل بهترین نفراتی که می توانند درباره شرایط فدراسیون،تیم ملی و مسائل درون خانوادگی حرف بزنند افرادی هستند که در دل ماجرا هستند.مثل هادی خناری نژاد که از ملی پوشان سابق ژیمناستیک بوده و طبیعتا اگر حرف یا انتقادی باشد را مطرح خواهد کرد.

*از دوران حضورت در تیم ملی ژیمناستیک صحبت کن.

زمانی که  به تیم ملی آمدم کار خیلی سختی داشتیم؛ چون نه مدال‌آور آسیایی داشتیم و نه مدال‌آور جهانی؛ اما توانستم سنت‌شکنی کنم. دوران خیلی خوبی پشت سر گذاشتم. تنها حسرتی که برای من باقی ماند عدم کسب سهمیه المپیک بود. چون آسیب‌دیده بودم. در طول سال‌هایی که به عنوان ورزشکار فعالیت می‌کردم فدراسیون‌های مختلف را دیدم و پستی و بلندی‌های زیادی داشتیم. در دوره‌ای بود که اعزام زیاد داشتیم؛ اما در دوره بعد آن اعزام به مسابقات خیلی کم شد و کم‌فروغ بودیم. 

*عملکرد اینچه درگاهی را در 4 گذشته چطور ارزیابی می‌کنی؟

در دوره خانم اینچه درگاهی شرایط بهتر شد و بچه‌ها مدام به مسابقات اعزام می‌شدند. با اینکه مشکلات اقتصادی وجود داشت اما افتخارات زیادی در میادین بین‌المللی افتخارات زیادی کسب شد. الان سعیدرضا کیخا در تک‌وسیله جزو 3 نفر اول دنیا است و این اتفاق بسیار مهمی است که رخ داده. به نظر من رویکرد فدراسیون در این 4 سال رویکرد بسیار خوبی بود. محراب احمد کهنی در مسابقات بسیار مهم جام جهانی مدال نقره کسب کرد؛ خب این‌ها زمانی دست‌یافتنی نبود؛ اما با پشتکار فدراسیون محقق شد. برگزاری اردوهای مختلف، اعزام به مسابقات بین‌المللی و اعتماد به کادر فنی تیم ملی در کسب این موفقیت‌ها تاثیر زیادی داشت. به نظر من این وضعیت باید در سال های  هم ادامه‌دار باشد تا بتوانیم نتایج بهتری هم بگیریم.

*ژیمناست‌هایی مثل خسرونژاد، کهنی، الفتی و ... که نسل جدید تیم ملی را تشکیل داده‌اند را چگونه می‌بینی؟

نسل جدید تیم ملی خیلی خوب هستند و می‌شود روی آنها سرمایه‌گذاری کرد. ژیمناست‌هایی مثل خسرونژاد، کهنی، التفی، مدنی و  حتی ژیمناست‌هایی که در تیم جوانان هستند می‌توانند در تک‌اسباب و شش‌اسباب با بزرگان جهان رقابت کنند. باید این نسل را حفط کرد و آنقدر قهرمان داشته باشیم که در این زمینه کمبودی نداشته باشیم. در حال تیم ملی خوبی داریم که اگر کرونا نبود اتفاقات خیلی خوبی برای این تیم رخ می‌داد. حتی در دوره کرونا هم اردوهای آنلاین برگزار شد و این موضوع نشان می‌دهد فدراسیون با همه توان به فکر بچه‌ها است و آنها را رها نکرده است.

*اینچه درگاهی چقدر در فدراسیون ژیمناستیک موفق بوده است؟

عملکرد خانم اینچه درگاهی نیاز به گفتن ندارد و همه چیز مشخص است. شما می‌بینید که ژیمناستیک ایران چقدر متحول شده و به نظر من کسی که کارش را به خوبی انجام می‌دهد نشان دهنده این است که او صلاحیت ریاست فدراسیون ژیمناستیک را دارد. خیلی‌ها از روزی که خانم اینچه درگاهی به عنوان رئیس فدراسیون ژیمناستیک انتخاب شد فکر نمی‌کردند چنین نتایجی در دوره او رقم بخورد. الان می‌بینیم که ژیمناستیک ایران چقدر ترقی کرده و این ترفی هم در مجامع جهانی و آسیایی و هم در میادین بین‌المللی دیده می شود. اینها محقق نمی‌شد اگر زحمات خانم درگاهی نبود. اتفاقاتی که در دوره ریاست او رقم خورد نیاز به منابع مالی زیادی داشت؛ اما فدراسیون ژیمناستیک در اوج بی‌پولی و نامهربانی‌هایی که در قبالش شد همه این اتفاقات مثبت را رقم زد. خانم اینچه درگاهی دلسوز ژیمناستیک است. او حتی از ارتباط‌هایش هم برای ژیمناستیک ایران استفاده کرده؛ کاری که خیلی ها انجام ندادند. اینکه بعضی مدام مخالفت می‌کنند کار درستی نیست و باید همه برای موفقیت ژیمناستیک متحد شوند. نمی‌شود موفقیت‌های ژیمناستیک را کتمان کرد و  قطعا اینچه درگاهی در این 4 سال یک کارنامه خیلی خوب به جا گذاشت.

*یک بار گفته بودی که از تو خواسته بودند علیه رئیس فدراسیون ژیمناستیک مصاحبه کنی. این موضوع واقعیت داشت؟

نمی‌خواهم نامی از کسی ببرم؛ اما این درخواست را از من کرده بودند و حتی به من گفته بودند که در مصاحبه‌ام عنوان کنم سیستم فعلی فدراسیون سیستم درستی نیست و مشکلات زیادی دارد. به نظر من هیچ فدراسیونی نیست که مشکلی نداشته باشد؛ اما اینکه به دنبال تخریب باشیم چیزی را درست نمی‌کند. افراد بر اساس صلاحیت‌ها در جایگاه‌ها قرار می‌گیرند. در دوره‌ای مشکلات زیادی  در فدراسیون وجود داشت؛ اما من هرگز دنبال حاشیه‌سازی برای فدراسیون نرفتم. وقتی می‌بینیم اتفاقات خوب برای ژیمناستیک رخ می‌دهد باید از آنن تعریف شود. همه من را می‌شناسند و می‌دانند صحبت‌های خلاف واقعیت نمی‌زنم. جایگاهی که دارم را با تلاش خودم به دست آوردم؛ نه با چاپلوسی.

*و صحبت پایانی.

قطعا خانم اینچه درگاهی به خاطر عملکردش نمره قبولی گرفت؛ چون زحمت زیادی کشید و عملکرد او نتایج مثبت داشته است. اینکه در بین همه موفقیت‌ها یک ناکامی را پررنگ کنیم به این معنی نیست که عملکرد فدراسیون ضعیف بوده است. از این به بعد هم کسی از من بخواهد علیه فدراسیون صحبت کنم پاسخ منفی به او می‌دهم. هیچ ترسی هم از کسی ندارم و همیشه نان بازوی خودم را خوردم. هر موفقیتی هم که در ژیمناستیک رخ می‌دهد متعلق به همه است و نباید عده‌ای از این موفقیت‌ها ناراحت شوند.

251 251

کد خبر 1514519

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 2 =