۰ نفر
۲۴ اردیبهشت ۱۴۰۰ - ۱۱:۱۳
فعالیت ۱۷۴ خانه هلال احمر در استان همدان

استاندار همدان گفت: جمعیت هلال احمر در شیوع کرونا عملکرد خوبی داشته است.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین استان همدان ؛ سید سعید شاهرخی در دیدار خود با مدیرعامل و معاونین جمعیت هلال احمر استان که به‌مناسبت هفته هلال احمر انجام شد، با اعلام مطلب فوق افزود: هلال احمر نقشی حساس و تاثیرگذاری در جامعه برعهده دارد که مهم و بی‌بدیل است.

استاندار همدان افزود: در زمانی که مردم گرفتار بلایای طبیعی می‌شوند، نخستین مجموعه‌ای که در کنار آن‌ها حضور می‌یابد، جمعیت هلال احمر است.

وی اضافه کرد: بدون شک مردم حس خوبی به جمعیت هلال احمر و جایگاه آن دارند.

شاهرخی خاطر نشان کرد:  بخش عمده‌ای از هلال احمر را داوطلبان تشکیل می‌دهند که معنای آن خدمت بی‌منت در سخت‌ترین شرایط به مردم است.

استاندار همدان تاکید کرد: سازمان هلال احمر، یک مجموعه مردمی است و وابسته به جایی نیست و خدمات انسان‌دوستانه این سازمان  عمومی و فراگیر است.

وی گفت: جمعیت هلال احمر کشور به‌ویژه استان همدان در موضوع شیوع کرونا خوب عمل کرده که جای تقدیر و تشکر دارد، مسئولان و مردم قدردان زحمات هلال احمر هستند.

شاهرخی با اشاره به طرح خانه های هلال و موفقیت آنها، اظهار داشت: جمعیت هلال احمر استان، در طرح خانه‌های هلال، موفق عمل کرده و این اقدام به نوعی خط مقدم فعالیت‌های هلال احمر است مردم، در دورترین‌نقاط استان، با دیدن خانه‌های هلال احمر، امیدوار می‌شوند.

وی ادامه داد:  سهمیه خانه‌های هلال احمر ۱۱۰ واحد بوده که با تلاش جمعیت هلال احمر استان، امروز ۱۷۴ واحد خانه هلال فعال است. امیدواریم این خانه‌ها فعالیت کیفی خود را نیز ارتقا دهند.

استاندار همدان گفت: دولت همیشه حامی و پشتیبان هلال احمر بوده و ما نیز به تاسی از دولت در فراهم کردن و آماده شدن برخی تجهیزات از جمعیت هلال احمر استان حمایت و پشتیبانی خواهیم کرد.

شاهرخی تصریح کرد: با توجه به زیرساخت‌های موجود و اهمیت استان همدان در منطق، این ظرفیت وجود دارد که هلال احمر به عنوان مرکز منطقه غرب کشور عمل کند، بنابراین برای تحقق این امر باید پیگیری کرد.

لازم به ذکر است، در پایان این دیدار، مدیر عامل جمعیت هلال احمر استان از استاندار همدان به عنوان داوطلب ویژه این سازمان با اهدا لوح، تقدیر کرد.

فعالیت ۱۷۴ خانه هلال احمر در استان همدان

کد خبر 1514693

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 9 =