آماده برگزاری انتخابات تمام الکترونیک در یاسوج هستیم /تدارک تمهیدات ضد کرونایی برای برگزاری انتخابات در استان

استاندار کهگیلویه و بویراحمد از افزایش ۱۵ درصدی شعب اخذ رای در استان برای انتخابات ۱۴۰۰خبر داد و گفت: تلاش ها بر این است که اکثر شعب اخذ رای در فضای بازی مستقر شود.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین کهگیلویه و بویراحمد؛ حسین کلانتری در نشست ستاد انتخابات استان خواستار بررسی مسائل انتخابات در نشست ستاد امنیت انتخابات در شهرستان های ۹ گانه استان با حضور فرمانداران شد و گفت: آسیب ‌شناسی انتخابات دوره‌ های گذشته فرصتی را برای برگزاری هرچه بهتر انتخابات پیش رو است.
استاندار کهگیلویه و بویراحمد بر ضرورت ارائه آموزش های تخصصی و عمومی به اعضای شعب انتخابات تاکید کرد و گفت: اعضای شعب باید با تجربه بوده و در عمل بی طرف باشند.
وی با بیان اینکه در سراسر استان به جز حوزه گچساران و باشت دو انتخابات برگزار می شود، گفت: همه برآوردها انجام شود و کمبودها از لحاظ  نیروی انتظامی، نیروی انسانی، خودروها و تجهیزات پیش بینی شود.
 
کلانتری با تاکید بر اینکه آموزش عمومی بسیار مهم است، عنوان کرد: انتخابات شوراها در شهر یاسوج کاملا مکانیزه است و امید است با برگزاری انتخابات تمام الکترونیکی سایر شهرهایی که درخواست کردیم موافقت کند.
 
نماینده عالی دولت در استان خواستار مشارکت صدا و سیما و اصحاب رسانه در ارائه آموزش عمومی به مردم در خصوص مراحل مختلف انتخابات از جمله فرآینده رای دادن و... شد.
وی عنوان کرد:  شعب شهری و روستایی و آمار خودروها را به صورت دقیق برآورد کنید.
 
کلانتری با اشاره به اینکه تاکنون یک هزار و ۴۲ شعب اخذ رای انتخابات در استان پیش بینی شده است، افزود: بدون شک ثمره تلاش و زحمات امروز روز انتخابات مشخص می شود.
وی تصریح کرد: براساس ماده ۱۱ قانون انتخابات مجلس شورای اسلامی «کلیه وزارتخانه‌ها، سازمانها و ادارات و نهادهای قانونی و مؤسسات دولتی و وابسته به دولت و شهرداری ها و مؤسسات عمومی موظفندحسب درخواست وزارت کشور،استانداران، فرمانداران، بخشداران، کارکنان و سایر امکانات خود را تا خاتمه انتخابات در اختیار آنان قرار دهند».
 
کلانتری با بیان اینکه در گذشته چون مدارس فعال بود از نظر تجهیزات مشکلی نداشتند، افزود: اکنون به دلیل شیوع کرونا لازم است در همه شهرستان تمام مدارسی که قرار است به عنوان شعب اخذ رای در نظر گرفته شوند شناسایی و توسط مسئولان اداره کل آموزش و پرورش، روسای مناطق و مدیران مدارس وضعیت آب، برق و سایر تجهیزات بررسی و با ظرفیت کامل آماده و پذیرای مردم در روز انتخابات باشند.
 
کلانتری، گفت: در ۱۸ شهر تعداد ۶۸۶ نفر در انتخابات شورای اسلامی شهر با هم به رقابت خواهند پرداخت.
 
وی افزود: به صورت میانگین در هر شهر ۳۸ نفر داوطلب وجود دارد که همینطور به صورت میانگین در هر شهر ۵ نفر توسط مردم انتخابات می شوند.
 
کلانتری بیش ترین داوطلب را متعلق به شهر یاسوج با تعداد ۱۴۴ نفر برشمرد و گفت: از لحاظ میزان حضور و میزان تایید صلاحیت ستاد انتخابات استان عملکرد بسیار خوبی داشته است که جز استان های شاخص در کشور هستیم.
 
وی بر مراقبت هرچه بیشتر برای برگزاری بهتر انتخابات تاکید کرد و گفت: انتظار می رود کمیته تبلیغات با قدرت تر از سایر کمیته ها همچون فعالیت های کنونی عمل کند و تمامی مراحل براساس سیاست های ستاد انتخابات کشور باشد.
 
کلانتری خطاب به داوطلبان انتخابات، عنوان کرد: نامزدها در زمان قانونی و براساس رعایت دستور العمل ها اقدام کنند.
 

وی با تاکید بر اینکه تدابیر و تمهیدات ویژه ضد کرونایی در شعب اخذ رای و سایر مکان های مرتبط با برگزاری انتخابات پیش بینی شده است، تصریح کرد: کنترل بیماری کرونا بسیار حائز اهمیت است.
کلانتری همچنین از افزایش ۱۵ درصدی شعب اخذ رای در استان برای انتخابات ۱۴۰۰خبر داد و گفت: تلاش ها بر این است که اکثر شعب اخذ رای انتخابات ۱۴۰۰ در فضای باز مستقر شود.
 
وی بر رعایت شیوه نامه ها برای پیشگیری از شیوع کرونا تاکید کرد و افزود: حداکثر پیشگیری در  همه شعب پیش بینی و تدارک دیده شده و شهروندان با رعایت فاصله اجتماعی و حفظ پروتکل های وزارت بهداشت با خیالی آسوده می توانند در این انتخابات مشارکت کنند.
 
کلانتری با بیان اینکه انتخاب حق مردم است، اظهار داشت: وظیفه ما این است که با حضور و مشارکت حداکثری تعهد به نظام و سرزمین را اعلام  کنیم و در تعیین سرنوشت خود مشارکت داشته باشیم.
کلانتری با بیان اینکه هر شهروند روستایی و شهری باید برابر باشه و رای نظر خود را به شکل قانونی اعلام کند، اظهار داشت: خروجی کار توسط مردم مشخص می شود و مهم ترین موضوع حضور و مشارکت فعال مردم است.
 
وی تاکید کرد:وظیفه ما این است که تمام امکانات را برای برگزاری هرچه بهتر انتخابات مهیا کنیم.
 
فتاح محمدی مدیرکل سیاسی و انتخابات استانداری کهگیلویه و بویراحمد نیز در این نشست، اظهار داشت: ۲۱ نفر در انتخابات میان ‌دوره‌ای مجلس شورای اسلامی شهرستان های گچساران و باشت ثبت نام کردند.
 
وی در خصوص نتایج احراز صلاحیت داوطلبان شوراهای روستایی نیز، بیان کرد:هیات نظارت بخش ‌ها تا۳۱ اردیبهشت نتیجه نهایی را به بخشداری ‌ها اعلام خواهد کرد.

46

کد خبر 1514696

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 3 =