واکنش سخنگوی شورای نگهبان به بیانیه سیاسی برخی کاندیداها /جلوی جشنواره ثبت نام را گرفتیم

عباسعلی کدخدایی سخنگو و عضو حقوقدان شورای نگهبان دقایقی پیش با حضور در ستاد انتخابات کشور از روند ثبت‌نام سیزدهمین دوره انتخابات ریاست‌جمهوری بازدید کرد.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، «عباسعلی کدخدایی» روز جمعه و بعد از بازدید از ستاد انتخابات کشور در جمع خبرنگاران ضمن تبریک عید فکر و تشکر از وزارت کشور اظهار داشت: امسال با تدابیری که در مصوبه شورای نگهبان اندیشیده شد، روند ثبت نام ها روند متعادلی را طی کرد و در جشنواره ثبت نام مقداری رو به جلو بودیم و مشکلات گذشته را نداریم.  

وی در رابطه با اینکه آیا صلاحیت داوطلبان در چارچوب مصوبه شورای نگهبان بررسی می شود عنوان کرد: بله، شورای نگهبان ابن بار از بین افرادی که دارای شرایط هستند بررسی صلاحیت ها را انجام خواهد داد.

سخنگوی شورای نگهبان در رابطه با مطالبی که در خصوص صندلی های کاندیدا ها را شورای نگهبان به صدا و سیما اعلام کرده بیان کرد: بیشتر به شوخی شبیه بود مانند اینکه وزارت کشور بگوید ما می دانیم چند نفر ثبت نام می کنند. شورای نگهبان بر اساس معیارهای قانونی بررسی صلاحیت ها را انجام می دهند.

کدخدایی در خصوص اینکه آیا ملاک شورای نگهبان همان رد صلاحیت های قبلی است، افزود: همانطور که به داوطلبین انتخابات مجلس گفتیم وضعیت افراد به موجب قانون تغییری نکرده است. 

سخنگوی شورای نگهبان در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه برخی از نامزدها بعد از ثبت نام بیانیه سیاسی می خوانند و ساختار شکنی می کنند آیا شورای نگهبان برای تایید صلاحیت این رفتارها را رصد می کند یا خیر و در کل در تبلیغات انتخاباتی مباحث مالی و سیاسی نامزدها رصد می شود یا خیر؟ گفت: خوشبختانه جمهوری اسلامی ایران از این تریبون های مجانی زیاده دارد که در اختیار افراد قرار داده و افراد هم هر چه دلشان می خواهد مطرح می‌کنند.

وی ادامه داد: شورای نگهبان نسبت به این اظهارات هیچ اظهار نظری ندارد.

کدخدایی تصریح کرد: در مورد هزینه تبلیغات قانون حداقلی وجود دارد که اگر خلاف آن قانون باشد در بررسی صلاحیت ها مد نظر قرار خواهد گرفت.

وی در پایان جهت حضور حداکثری در انتخابات پیش رو ابراز امیدواری کرد.

2727
 

کد خبر 1514790

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 3 =