۰ نفر
۲۵ اردیبهشت ۱۴۰۰ - ۱۴:۵۷
آخرین قیمت اوراق مسکن/ تقاضا کاهش یافت

خبرگزاری صدا و سیما به نقل از رئیس اداره کل بررسی‌های اقتصادی و توسعه محصول بانک مسکن نوشت: قیمت اوراق تسهیلات مسکن از ابتدای سال تاکنون تغییر چندانی نداشته است.

مهناز کشتکار رجبی درباره خرید و فروش اوراق مسکن از ابتدای سال ۱۴۰۰ افزود: مانند سال‌های گذشته خرید و فروش ملک در فروردین کمتر شده است که همین امر باعث شده خرید اوراق نسبت به سایر ماه‌ها کاهش یابد.

وی ادامه داد: شرایط اقتصادی و سیاسی کشورمان باعث شده تا افرادی که قصد خرید و یا فروش ملک را دارند فعلا دست نگه دارند و این موضوع یکی از عوامل کاهش خرید اوراق نسبت به سایر ماهها است.

رجبی افزود: در سال ۹۸ در شهر تهران ۲۰ درصد معاملات از محل اوراق مسکن صورت گرفته است که در سال ۹۹ حدود ۲۱ درصد خرید ملک از محل اوراق بود.

قیمت اوراق مسکن افزایش محسوسی نداشته است

وی گفت: با توجه به رصد بازار سرمایه، قیمت اوراق مسکن نسبت به هفته گذشته تغییر محسوسی نداشته است, بطوریکه در پایان معاملات امروز بازار سرمایه، هر برگ اوراق امتیاز تسهیلات مسکن خرداد(۹۸)، ۵۴هزار و ۹۲۳ هزارتومان، هر برگ اوراق امتیاز تسهیلات مسکن تیر (۹۸)، ۵۵ هزار و ۵۱۹ تومان و هر برگ امتیاز تسهیلات مسکن مرداد(۹۸)،۵۶ هزارو ۶۱۱ تومان دادو ستد شد.

کشتکار رجبی افزود: با توجه به افزایش قیمت مسکن، افراد برای خرید ملک از این تسهیلات استفاده می‌کنند.

رجبی تصریح کرد: دامنه نوسان اوراق امتیاز تسهیلات مسکن به مانند گذشته( +۵)(-۵)است و هیچ تغییری نکرده است.

223227

کد خبر 1515160

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 7 =