بانک اطلاعاتی دوقلوها در قزوین راه‌اندازی می‌شود

مدیرکل دفتر امور اجتماعی و فرهنگی استانداری قزوین از راه اندازی بانک اطلاعاتی دوقلوها و چند قلوها در این استان خبر داد.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین از قزوین؛ مریم بیدخام، مدیر کل دفتر امور اجتماعی و فرهنگی استانداری قزوین در بازدید از نمایشگاه صنایع دستی چند قلوها در موزه مردم شناسی قجر قزوین با اعلام این مطلب گفت: جامعه از فعالیت تشکل‌های مردم نهاد استقبال می کند و سمن‌ها درمیان مردم از جایگاه ویژه ای برخوردارند چراکه برخاسته از دل مردم و بطن جامعه هستند.

او اظهار کرد: موسسه دوقلوها و چند قلوهای استان قزوین از تشکل‌های نوپایی است که در مدت کوتاهی توانسته بیش از یک هزار و ۵۰۰ عضو جدید داشته باشد و در همین مدت اقدامات بسیار خوبی در زمینه شناسایی خانواده های دارای فرزندان دو قلو و چند قلو ، آموزش و اجرای برنامه های فرهنگی برای جامعه هدف داشته است.

بیدخام افزود: نمایشگاه صنایع دستی دوقلوها و چندقلوهای استان قزوین که به مناسبت روز جهانی چندقلوها و همزمان با فرا رسیدن عید سعید فطر برگزار شد ، آثار بسیار نفیس ، زیبا و ارزشمندی داشت که نشان از ظرفیت و توانایی آنان دارد و ضروری است از این هنر و توانایی در راستای اشتغال پایدار حمایت های چند جانبه صورت بگیرد .

او تاکید کرد: با هماهنگی‌های به عمل آمده مقرر شد نمایشگاه صنایع دستی خانواده بزرگ دوقلوها و چندقلوهای استان قزوین با بهبود وضعیت کرونا در سطح وسیع تری برگزار شود.

مدیرکل دفتر امور اجتماعی و فرهنگی استانداری قزوین اضافه کرد: ضروری است که از خانواده های دارای فرزند دو یا چند قلو حمایت‌های لازم در جهت آموزش و توانند سازی آنها و هم ارائه تسهیلات برای ایجاد اشتغال خانواده ها و فرزندان انجام شود.

بیدخام تصریح کرد: مهم‌ترین مشکلی که خانواده‌های دارای فرزند دو یا چند قلو دارند همزمان بودن رسیدگی به آن‌هاست که به لحاظ اقتصادی و هم مراقبت و نگهداری در مرحله نوزادی و کودکی، خانواده‌ها را با مشکل مواجه می‌کند و ضروری است که مورد حمایت قرار گیرند.

مدیرکل دفتر امور اجتماعی و فرهنگی استانداری قزوین، تشکیل بانک اطلاعاتی از دوقلوها و چندقلوها، تلاش برای ایجاد اشتغال، راه اندازی شرکت تعاونی در حوزه های مختلف، انجام امور مشاوره، برگزاری همایش و جشنواره های مختلف را از مهمترین فعالیت های این انجمن دانست و خواستار عضویت دوقلو و چندقلوهای سطح استان در این انجمن شد.

این نمایشگاه با رعایت دستورالعمل های بهداشتی در موزه مردم شناسی قجر قزوین و همزمان در فضای مجازی برگزار شد.

48

کد خبر 1515564

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 6 =