استفاده از ظرفیت تعاونی‌ها موجب اشتغالزایی می‌شود

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان قزوین گفت: بهره برداری از ظرفیت تعاونی‌ها و تقویت آنها در بخش‌های کشاورزی، صنعتی و خدمات موجب اشتغالزایی و توسعه استان می‌شود.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین از قزوین؛ رضا گروسی، مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان قزوین گفت: بهره برداری از ظرفیت تعاونی‌ها و تقویت آنها در بخش‌های کشاورزی، صنعتی و خدمات موجب اشتغالزایی و توسعه استان می‌شود.

گروسی افزود: تعاونی ها به عنوان یکی از بخش های تاثیرگذار در کشور، نقش سازنده ای در حوزه اقتصادی و رونق تولید ایفا می کنند و توسعه و ترویج آنها و استفاده از امکانات بالقوه این بخش، حرکت به سمت توسعه و اشتغال پایدار را در پی دارد.

او اضافه کرد: توجه به بخش تعاون، بهترین راه حمایت از تولید است و زمینه تحقق شعار سال و منویات مقام معظم رهبری را فراهم می کند.

این مقام مسئول گفت: تعاونی ها از معدود بخش‌هایی هستند که می توان تحقق شعار تولید، پشتیبانی ها و مانع زدایی ها را به شکل ملموس در آنها مشاهده کرد و آثار و نتایج شعار سال از جمله توسعه و اشتغالزایی را در بازه زمانی کوتاه مورد بررسی قرار داد.

گروسی ادامه داد: با توجه به این موضوع، اگر نگاه ویژه ای به تقویت و افزایش بهره وری از تعاونی ها صورت گیرد نقش آنها در اقتصاد خرد و متوسط و توسعه مناطق محلی و روستایی استان افزایش می یابد.

او اضافه کرد: در حال حاضر ۸۲۵تعاونی فعال در قالب تعاونی‌های مختلف با ایجاد ۱۰ هزار و ۳۳۳ فرصت شغلی در استان قزوین فعالیت می‌کنند  که در صورت تقویت آنها آمادگی ورود و حضور در عرصه فعالیت های اقتصادی کلان را دارند.

مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان قزوین ادامه داد: با توجه به تاکیدات مقام معظم رهبری در سال حمایت از تولید همه ما موظف هستیم با حمایت از تعاونی ها برای تجمیع سرمایه های خرد و افزایش مشارکت گروهی گام برداشته و با کاهش بیکاری و افزایش اشتغال برای رونق تولید ملی حرکت کنیم.

48

کد خبر 1515575

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 9 =