نقض محدودیت‌های کرونایی با هدف تبلیغات انتخاباتی تخلف آشکار است

استاندار سمنان با اشاره به رنگ‌بندی کرونایی شهرستان‌های استان گفت: نقض محدودیت‌های کرونایی با هدف تبلیغات انتخاباتی تخلف آشکار محسوب می‌شود.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین استان سمنان علیرضا آشناگر  در نشست ستاد استانی‌ مدیریت‌ مقابله با کرونا،  نقض محدودیت های هوشمند کرونایی از سوی شهرداری ها و دستگاه های اجرایی استان در شرایط فعلی شیوع کرونا در سایه ورود به مرحله تبلیغات انتخاباتی تخلف آشکار است.

وی با تاکید بر اینکه انتخابات باید با مشارکت حداکثری برگزار شود گفت: در کنار برگزاری انتخاباتی پرشور با حضور حداکثری آحاد اقشار جامعه، سلامت مردم‌ همواره در اولویت قرار دارد و این مقوله باید تضمین شود، نیاز است تا دستگاه های اجرایی و شهرداری ها نیز به این‌مهم‌توجه جدی داشته باشند.
وی تاکید کرد: دستگاه های اجرایی و شهرداری ها موظف هستند تا مانند سایر اقشار جامعه و مردم بلکه بیشتر از آنها، نسب به رعایت شیوه نامه های بهداشتی اهتمام داشته باشند و از هرگونه تجمع خارج از ضوابط اعلامی خودداری کنند.
آشناگر با بیان اینکه به تازگی یکی از شهرداری های استان سمنان وارد مرحله تبلیغاتی انتخابات شوراهای اسلامی شهر شده و به این واسطه و با عنوان افتتاح طرح ها، زمینه تجمع و حضور مردم در شرایط شیوع ویروس کرونا را موجب شد، از این‌ مساله ‌انتقاد و تاکید کرد: در مورد اخیر، نقض مقررات اعمالی منع رفت و آمد شبانه و عدم برگزاری تجمع که هر دو از موارد محدودیت های هوشمند کرونایی و مصوبه ستاد ملی مدیریت مقابله با کرونا است، صورت ‌گرفته ‌که تخلف آشکار محسوب می شود و نیاز است تا ضمن ارائه توضیحات و گزارش مبسوط توسط فرماندار شهرستان در این‌ خصوص، با ورود دستگاه بازرسی استان، با شهردار برخورد جدی و قانونی صورت گیرد.
استاندار سمنان با اشاره به وضعیت شکننده فعلی استان در خصوص شیوع ویروس کرونا، بر حفظ سلامت مردم تاکید کرد و گفت: شهرداران و دستگاه های اجرایی استان، افتتاح طرح ها را به ایام بعد از انتخابات موکول و یا به صورت وبیناری برگزار کنند و از دعوت و تجمع ‌مردم برای حضور در این مراسم ها، به شدت خودداری شود.

استاندار سمنان گفت: روند سرایت ویروس کرونا و ابتلا به این ‌بیماری در استان نزولی است اما باید از این وضعیت شکننده‌ مراقب شود.

وی گفت: بر اساس آمارهای اعلامی، سیر ابتلا به بیماری و سرایت ویروس کرونا در کل کشور نزولی است و در استان سمنان نیز روند ابتلای به کرونا و سرعت سرایت به شدت نزولی است.
وی با بیان اینکه سرعت مرگ و میر بر اثر ابتلا به بیماری کووید۱۹ نیز در استان کاهش پیدا کرده است، افزود: وضعیت فعلی شکننده است، همه باید مراقب باشند چرا که در صورت غفلت مدیران و اقشار مختلف و مردم، ممکن است دوباره در روند صعودی قرار بگیریم.
استاندار سمنان با بیان اینکه استان در حوزه رعایت اصول بهداشتی و فاصله گذاری اجتماعی در کشور، در رده های بالاتر از میانگین کشوری قرار دارد، اظهار داشت: از مردم استان سمنان درخواست داریم تا همچون گذشته، نسبت به رعایت اصول بهداشتی و فاصله گذاری اجتماعی اهتمام ویژه ای داشته باشند تا در آینده شاهد ثبات در وضعیت استان در مقابله با ویروس کرونا و حفظ سلامتی آحاد اقشار مردم باشیم.

استاندار سمنان با تاکید بر اینکه محدودیت ها باید طبق رنگ‌بندی شهرستان های استان در خصوص وضعیت شیوع ویروس کرونا رعایت شود ادامه داد: کماکان محدودیت های هوشمند کرونایی بر اساس رنگ‌بندی های قبلی در حوزه اصناف،‌ مشاغل، دورکاری و سایر موارد، اعمال می شود.
آشناگر از اعمال قانون و اجرای محدودیت های منع رفت و آمد شبانه و کنترل ورودی و خروجی ها توسط نیروی انتظامی استان در ایام تعطیلات گذشته و قبل از آن، تقدیر و بر انعکاس گزارش ها در این‌حوزه تاکید کرد.
وی با بیان اینکه سرعت واکسیناسیون کرونا در استان و کشور خوب است، اظهار داشت: وضعیت و روند تزریق واکسن به‌گروه های سنی بر اساس سند ملی واکسیناسون کرونا در استان سمنان، بالاتر از میانگین کشوری است و با تحویل سهمیه واکسن های بیشتر، سرعت روند آن افزایش خواهد یافت.
استاندار سمنان با بیان اینکه برخی از دستگاه های اجرایی همچون فرمانداری ها که ‌متولی برگزاری انتخابات هستند، به ناچار مجبور به استفاده از توان نیروی انسانی بیشتری هستند که امری اجتناب ناپذیر است، تصریح کرد: دستگاه های اجرایی استان، موظف به اجرای محدودیت ها و ابلاغیه های سازمان امور استخدامی در خصوص مدیریت مقابله با کرونا هستند و نباید هیچگونه تخلف و کوتاهی در این زمینه صورت‌گیرد.

48

کد خبر 1515618

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 0 =