۸۰۰ هزار متر مکعب بندهای خاکی جنوب دامغان آبگیری شد

رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان دامغان از آبگیری چهار بند خاکی و تورکینست در پی بارش نزولات آسمانی هفته گذشت در مناطق جنوبی این شهرستان با ظرفیت ۸۰۰ هزار متر مکعب خبر داد.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین استان سمنان علی اکبر عباسی راد پیش از ظهر امروز در نشست مدیریت بحران  شهرستان دامغان به میزبانی فرمانداری از آبگیری چهار بند خاکی و تورکینس در پی بارش نزولات آسمانی هفته گذشته در مناطق جنوبی این شهرستان با ظرفیت ۸۰۰ هزار مترمکعب خبر داد و بیان کرد: این بندها در حوزه کویر حاج علی قلی و کویر مرکزی قرار دارند.
وی با بیان اینکه دامغان دارای ۴۰ بند خاکی و تورکینس بوده که در جریان بارش‌های که صورت می‌گیرد آبگیری و پر می‌شود، افزود: مجموع ظرفیت بندهای خاکی دامغان یک میلیون و ۲۰۰ هزار متر مکعب بوده که با انجام آبگیری هیچ‌گونه خسارتی به بندهای خاکی وارد نشده است.
رئیس منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان دامغان با بیان اینکه عرصه‌های منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان دامغان شامل سه حوزه آبخیزداری شامل سد شهید شاهچراغی، کویر حاج علی قلی و کویر مرکزی است، تاکید داشت: پنج بند خاکی و ۳۵ تورکینس در دامغان فعال است که از ورود خسارت به مزارع و باغات و منازل جلوگیری می‌کنند.

48

کد خبر 1515623

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 3 =