امسال پنج هزار میلیارد ریال به مدیریت بحران کشور اختصاص یافت

ایرنا نوشت : معاون وزیر کشور و رییس سازمان مدیریت بحران با اشاره ماموریت‌های این ستاد گفت: در سال‌جاری پنج هزار میلیارد ریال از محل ماده ۱۰ و ۱۲ به مدیریت بحران کشور اختصاص یافت.

اسماعیل نجار روز دوشنبه در دیدار از پایگاه امداد هوایی چهارمحال و بختیاری در جمع خبرنگاران تاکید کرد: البته بنا به ضرورت درخواست ۱۰ هزار میلیارد ریال اعتبار دیگر از سازمان برنامه و بودجه کشور شده که امید است با اختصاص آن موافقت شود.
وی افزود: با اشاره به اینکه وقوع بلایای طبیعی در کشور رخ می‌دهد و جایگاه ایران، باید به امکانات و تجهیزات مدیریت بحران در تمامی استان‌ها توجه ویژه‌ای داشت.
نجار تصریح کرد: در این راستا تامین امکانات و تجهیزات مورد نیاز پایگاه‌های امداد هوایی اولویت دارد و تکمیل پایگاه امداد هوایی چهارمحال و بختیاری با توجه به موقعیت کوهستانی این استان جزو اولویت‌های مدیریت بحران است.
نماینده مردم شهرستان‌های شهرکرد، سامان و بن در مجلس شورای اسلامی نیز گفت: چهارمحال و بختیاری در امدادرسانی به استان‌های همجوار به‌ویژه در هنگام بحران نقش محوری دارد.
احمد راستینه هفشجانی اظهار داشت: به‌همین منظور سازمان مدیریت بحران کشور باید در تخصیص ردیف‌های اعتباری ملی و اختصاص امکانات و تجهیزات لازم به چهارمحال و بختیاری توجه کند.
گفتنی است ، معاون وزیر کشور و رییس سازمان مدیریت بحران کشور به‌مدت ۲روز به چهارمحال و بختیاری سفر  کرده است.

دیدار از طرح‌های در  دست اجرای ستاد مدیریت بحران استان، بررسی میزان خشکسالی در چهارمحال و بختیاری و نشست ستاد مدیریت بحران از جمله برنامه‌های او به این استان  است.

46

کد خبر 1515836

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 10 =