جریان سازی فعالیت‌های جزیره قشم بر بستر گردشگری

رییس هیات مدیره و مدیرعامل سازمان منطقه آزاد قشم بر لزوم جریان سازی و نگاه ویژه همه فعالان جزیره با توجه به ظرفیت گردشگری منطقه، تأکید کرد.

به گزارش خبرآنلاین از قشم : علی درویش پور  در دیدار با فعالان اقتصادی و معتمدان شهر درگهان اظهار داشت: تبدیل‌شدن قشم به مقصد نخست گردشگری ایران، هدف اصلی و اولویت ما است و حضور و همراهی همه فعالان و مردم جزیره برای تحقق این خواسته، لازم است.

وی با اشاره به این مطلب که جاذبه‌های بکر و طبیعی قشم در دنیا بی‌همتاست افزود: مهمان‌نوازی مردم جنوب شهرت نیکی دارد و قشم دراین‌بین سرآمد است و این دو ظرفیت در کنار هم می‌تواند جزیره را به بهترین برند گردشگری کشور تبدیل کند.

درویش پور بر لزوم جریان سازی کارکردهای جزیره در تمامی بخش‌های دولتی و خصوصی با نگاه به صنعت گردشگری تأکید کرد و گفت: رونق گردشگری در جذب سرمایه‌گذاران و توسعه سایر ظرفیت‌های قشم ازجمله صنایع شیلاتی، نفت، گاز، انرژی و تجارت نیز نقش قابل‌توجهی دارد.

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد قشم ادامه داد: مساحت جزیره معادل چندین کشور مستقل است و به لحاظ توان گردشگری، قابلیت رقابت با برترین نقاط دنیا را دارد، این پتانسیل با تبدیل کردن  قشم به یک برند گردشگری، اشتغال‌زایی و درآمد پایدار را در منطقه محقق می‌کند.

وی همچنین بر تداوم سیاست‌گذاری منطقه آزاد قشم بر اساس طرح جامع و تفصیلی خبر داد و عنوان داشت: توسعه زیرساخت‌های خدماتی، رفاهی، حمل‌ونقلی و سایر فعالیت‌ها بر اساس این طرح و با اولویت تبدیل‌شدن قشم به مقصد نخست گردشگری کشور ادامه خواهد یافت.

درویش پور در پایان  روحیه همدلی و انسجام کاری در بین فعالان اجتماعی و اقتصادی درگهان را سبب‌ساز تداوم توسعه شهری در این منطقه دانست و گفت: یکی از مزیت‌های ارزنده قشم،  اتحاد بین شیعه و سنی و گسترش آن بین شهرها، روستاها و اقوام مختلف ساکن در این جزیره است.

48

کد خبر 1516025

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 10 =