سرنوشت بازی سایپا - پیکان چه می شود؟/در نمونه خارجی آس‌رم محروم شده بود

انجام ۶ تعویض تیم پیکان در بازی با سایپا یکی از سوژه‌های جالب این هفته لیگ برتر به شمار می‌رود.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین؛ از هفته بیست و سوم لیگ برتر، سایپا و پیکان دربی خودروسازان را برگزار کردند که در پایان این تیم مهدی تارتار بود که با نتیجه ۲-۱ موفق شد نارنجی پوشان را شکست دهد. اما اتفاق عجیب در این مسابقه، انجام ۶ تعویض توسط تیم پیکان بود که با اعتراض تیم سایپا روبرو شد. سایپایی ها معتقدند تیم پیکان تخلف کرده و باید ۳ امتیاز بازی به حساب آنها واریز شود. طبق ماده ۳۶ آیین نامه فدراسیون فوتبال بند ۵، بازیکنی که مازاد بر تعداد مجاز (که در قانون ۳ فوتبال آمده) به هم تیمی های خود اضافه شود بازیکن غیرمجاز تلقی خواهد شد.

همچنین در تبصره این قانون آمده است: بازیکنان مندرج در بندهای فوق غیر مجاز تلقی شده و استفاده از آنان مستوجب تغییر نتیجه مسابقه، بازنده شدن تیم استفاده کننده، کسر امتیاز، جلوگیری از حق نقل و انتقال بازیکن و باشگاه استفاده کننده، جریمه نقدی بازیکن، سرپرست، مربی و باشگاه از ده تا صد میلیون ریال و محرومیت از شش ماه تا دو سال خواهد شد.

سرنوشت بازی سایپا - پیکان چه می شود؟/در نمونه خارجی آس‌رم محروم شده بود

همچنین چند ماه پیش فدراسیون فوتبال ایتالیا و کمیته حقوقی سری‌آ نتیجه مسابقه دو تیم رم و اسپتزیا در مرحله یک‌هشتم نهایی کوپا ایتالیا را به دلیل انجام تعویض اضافه و غیرقانونی از سوی رم، ۳-۰ به سود اسپتزیا اعلام کرد. 

حالا مشخص نیست مدیران فدراسیون فوتبال و کمیته انضباطی چه تصمیمی می خواهند برای این دیدار بگیرند و سرنوشت این دیدار چه خواهد شد.

سایپا در حال حاضر با 19 امتیاز در رده پانزدهم جدول لیگ برتر قرار دارد و اگر 3 امتیاز این بازی به آنها داده شود، نارنجی پوشان از منطقه خطر سقوط فرار خواهند کرد. 

256 251

کد خبر 1516040

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 7 =