کویت سفیر چک را در ارتباط با تحولات فلسطین احضار کرد

ایرنا نوشت: وزارت امور خارجه کویت، «مارتین دووراک» سفیر جمهوری چک را در پی قراردادن پرچم رژیم صهیونیستی در صفحه اینستاگرام خود، احضار کرد.

به گزارش خبرگزاری اسپوتنیک، وزارت خارجه کویت در بیانیه ای یادآورشد که این عمل، اقدامی مردود و توهین به احساسات کشور کویت در سطح رسمی و ملی شمرده می شود و متناسب با ماهیت وظایف دیپلماتیک نیست و مغایر عرف دیپلماتیک و مفاد توافقنامه وین در باره روابط دیپلماتیک به شمار می رود.

وزارت خارجه کویت اعلام کرد که صبح امروز (دوشنبه) سفیر چک را فراخواندو مراتب اعتراض شدید خود را در قبال این گونه رفتارهای مغایر با وظایف دیپلماتیک ابراز داشت و سفیر چک نیز با ابراز تاسف نسبت به این موضوع گفت که آنچه رخ داده یک خطای غیرعمدی بوده و این اقدام موضع دولت متبوع وی در قبال اوضاع تاسف بار فلسطین نیست.

سفیر چک همچنین اعلام داشته که عکس مزبور را از صفحه اینستاگرام خود حذف و سفارت کشورش نیز در بیانیه ای اعلام کرده که این اقدام موضع جمهوری چک نیست و رفتاری شخصی محسوب می شود.

نیروهای اشغالگر صهیونیست از دوشنبه هفته گذشته (۲۰ اردیبهشت) حملات و تجاوزهای وحشیانه خود علیه باریکه غزه و فلسطینی ها را شروع کردند که تاکنون در اثر این حملات ۲۱۸ فلسطینی شهید شده و یک هزار و ۲۳۵ دیگر زخمی شدند. مقاومت فلسطین نیز در پاسخ به ادامه تجاوزهای صهیونیست ها و حملات به غزه، اقدام به موشک باران سرزمین های اشغالی کرده است.

23311

کد خبر 1516116

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 12 =