مردم کویت،سفیر چک را مجبور به عذرخواهی کردند/عکس

ایرنا نوشت: درپی خشم و عصبانیت گسترده علیه سفیر چک در کویت و درخواست برای اخراجش از این کشور به خاطر حمایتش از رژیم صهیونیستی، وی در پیامی از ملت های کویت و فلسطین عذرخواهی کرد.

به نقل از شبکه تلویزیونی روسیا الیوم، سفارت چک در کویت نامه عذرخواهی «مارتین دفوراک» سفیر خود را منتشر کرد که در آن آمده است : من از انتشار تصویری از پرچم اسرائیل در صفحه شخصی خودم که منجر به خشم و نارضایتی قابل درک در میان بسیاری از مردم به خاطر وضعیت فاجعه بار کنونی در نوار غزه شد، به شدت ابراز تاسف می کنم.

>>> بیشتر بخوانید:
کویت سفیر چک را در ارتباط با تحولات فلسطین احضار کرد

وی تایید کرد که رفتار بی احساسی نسبت به دوستان مسلمان و کویتی خود داشته است.

دفوراک افزود: می خواهم از آنها و همه کویتی ها و فلسطینی ها و از همه کسانی که به دلیل این رفتار احساس ظلم کردند، عذرخواهی کنم.

سفیر چک با ابراز درد و رنج خود به خاطر مشاهده رنج های فلسطینی ها اظهار داشت که قصد بی احترامی به قربانیان بی گناه فلسطینی را نداشته است.

دفوراک تاکید کرد که وی در تمام مدت تصدی پست خود در سفارت کشورش در کویت مشتاقانه به دنبال یافتن بهترین روابط بین دو کشور بوده است و هرگز نسبت به مسلمانان، اعراب یا سایر اقوام منطقه نفرتی نداشته است.

سفیر چک قبلا تصویری را با پس زمینه مسجدی در کویت همراه با پرچم رژیم صهیونیستی منتشر کرد و روی آن نوشت: من در کنار اسرائیل ایستاده ام.

مردم کویت،سفیر چک را مجبور به عذرخواهی کردند/عکس

*تصویری از اعتراض مردم کویت به توئیت سفیر چک

این اقدام سفیر چک موجی از خشم شدید در محافل مردمی و سیاسی کویت به همراه داشت و مردم و نمایندگان کویتی این خشم و نارضایتی خود را در شبکه های اجتماعی ابراز داشتند و با راه اندازی هشتگ "سفیر چک را بیرون کنید"، خواهان اخراجش از کویت به خاطر این رفتارش شدند. این هشتگ به ترند اول کویت تبدیل شد.

نمایندگان پارلمان کویت از وزارت خارجه این کشور خواستند که دووراک را به عنوان عنصر نامطلوب در کویت اعلام کند . از جمله «عبدالکریم الکندری» نماینده پارلمان کویت گفت که اقدام سفیر چک در همبستگی با رژیم صهیونیستی تحریک ‌آمیز و مغایر با مسئولیت دیپلماتیک او است.

«اسامه المناور» نماینده دیگر پارلمان کویت نیز گفت که سفیر چک می‌ داند که ما از ملت فلسطین و حق آنها حمایت می ‌کنیم اما با این وجود از قاتلان ملت فلسطین حمایت می‌ کند و از این رو، باید سفیر چک اخراج شود.

یک نماینده پارلمان کویت به نام «عبدالعزیز الصقعبی» نیز حمایت علنی سفیر چک از رژیم صهیونیستی جنایتکار را تحریک احساسات مردم کویت توصیف کرد.

درپی اقدام سفیر چک در انتشار عکس یاد شده، وزارت امور خارجه کویت دووراک را احضار و این اقدام وی را به طور قاطع رد و به شدت تقبیح کرد.

وزارت امور خارجه کویت این اقدام سفیر چک را اهانت به احساسات مردم کویت و مغایر با عرف دیپلماتیک و توافق وین درباره مناسبات دیپلماتیک دانست.

نیروهای اشغالگر صهیونیست از دوشنبه هفته گذشته (۲۰ اردیبهشت) حملات و تجاوزهای وحشیانه خود علیه باریکه غزه و فلسطینی ها را شروع کردند که تاکنون در اثر این حملات ۲۱۸ فلسطینی شهید و یک هزار و ۲۳۵ دیگر زخمی شدند. مقاومت فلسطین نیز در پاسخ به ادامه تجاوزهای صهیونیست ها و حملات به غزه، اقدام به موشک باران سرزمین های اشغالی کرده است.

310 310

کد خبر 1516181

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 9 =