برگزاری نمایشگاه گروهی «گاو» با حضور ۳۳ هنرمند

امسال بر حسب یک سنت دیرینه، سال گاو نام نهاده شده است. بر همین اساس نمایشگاهی گروهی در گالری شکوه تدارک دیده شده است که جمعه ۳۱ اردیبهشت ماه افتتاح می شود .

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، عدنان مصلایی بعنوان یکی از کیوریتورهای و شرکت کننده‌های  این نمایشگاه می گوید، این ششمین سال است که گالری شکوه به همت سرکار خانم فروتن اقدام به برگزاری نمایشگاهی با محوریت نام آن سال انجام می دهد، و از هنرمندان دعوت می کند تا در این  نمایشگاه شرکت نمایند.

مصلایی در توضیح این پرسش که تفاوت این نمایشگاه با نمایشگاههای گروهی دیگر در چیست، اشاره کرد که از چند زاویه می توان به این رویداد نکاه کرد، نخست ان که اغلب هنرمندان شرکت کننده برای این منظور و با توجه به موضوع و رخدادهای زمانه ، با ایده ی خود را در باره ی سال پیش رو اثری را خلق می کنند . برای همین یک نوع انعکاس اجتماعی نیز ، علاوه بر خلق هنری رخ‌ می دهد.

نکته دیگر مشاهده ی تفاوت در نگاه، تکنیک و اجرای  سوژه  سال از سوی هنرمندان مختلف است که در یک جا می توان مشاهده کرد، مقایسه کرد و از دیدنشان لذت برد، فرصتی ست که کمتر پیش می آید. هم برای هنر دوستان ، هم برای هنر جویان .

و از همه مهمتر خود سوژه «گاو» است. این یکی از کهن ترین نمادهای بشری ست، از نقاشی های  در غار گرفته تا کارکردها و نماد های مذهبی در مصر و هند و تجلی ان در نقاشی های کلاسیک و مدرن و یکی از اوج های شکوهمندش در نقاشی های پیکاسو.

برگزاری نمایشگاه گروهی «گاو» با حضور ۳۳ هنرمند

گاو نمادی ست که به راحتی در جای جای هنرهای تجسمی می توان ردی از آن پیدا کرد، که البته این خود کار هنرمندان را در پرداخت به آن مشکل می کند چون پیدا کردن فضایی جدید را سخت می کند .

وی در پاسخ به تعداد هنرمندان حاضر و تنوع آن ها گفت فارغ از نگاه جنسیتی یا سنی سعی در انتخاب یک دست تر هنرمندان، با توجه به رعایت تنوع شده است که در نمایشگاه فعلی ۳۳ هنر مند لطف کرده اند و آثارشان را ارسال نموده اند، این نکته را ذکر کنم که بدلیل محدودیت های کرونا و فضا ، متاسفانه هنرمندان قابل بسیار زیادی را در نمایشگاه کنار خودمان نداریم، و این جای تاسف است، در هر حال از لحاظ تکنیک، نوع نگاه و رده ی سنی، همانگونه که عرض شد، در عین یک دستی سعی بر رعایت  تنوع و پرداخت به همه ی سلیقه ها کوشش شده است.

ضمن آن که برای رعایت شرایط ویژه ی کنونی، تمام آثار و مشخصات آن در تارنمای گالری قابل دسترس خواهد بود .

قابل ذکر است نمایشگاه جمعه ۳۱ اردیبهشت افتتاح و تا ۳۱ خرداد برای بازدید علاقه‌مندان برپا خواهد بود .

۵۸۵۸

کد خبر 1516240

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 5 =