انتخابات شوراها در مرکز استان الکترونیکی برگزار می‌شود

رییس ستاد انتخابات استان گفت: انتخابات شوراها در مرکز استان به صورت ۱۰۰درصد الکترونیکی برگزار می‌شود و نتایج آن در سریعترین زمان اطلاع رسانی می‌شود.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین از قزوین؛ منوچهر حبیبی، رییس ستاد انتخابات استان قزوین در شورای اداری استان قزوین گفت: برای سلامت مردم برنامه ریزی شده است که اخذ رای بیشتر در فضاهای باز انجام شود و خوشبختانه شرایط آب و هوایی استان هم به این مهم کمک می کند.

او همچنین گفت: انتخابات شوراها در مرکز استان به صورت ۱۰۰ درصد الکترونیکی برگزار می شود و نتایج آن در سریعترین زمان اطلاع رسانی می شود.

حبیبی افزود: حدود یک ماه دیگر، دو انتخابات بزرگ و مهم شوراها و ریاست جمهوری برگزار خواهد شد که در واقع مردم از شوراهای شهر و روستا تا رییس جمهور را در ۲۸ خرداد ۱۴۰۰ تعیین خواهند کرد و به تعبیر مقام معظم رهبری نوسازی قوه مجریه کشور شکل می گیرد.

این مقام مسئول گفت: در انتخابات پبیش رو با توجه به حجم و گستردگی و اینکه دو انتخابات با هم برگزار می شود قریب به ۳۰هزار نفر عوامل اجرایی، نظارتی، بازرسی و حفاظتی در استان قزوین ساماندهی می شوند و حدود سه هزار خودرو در روز انتخابات مورد نیاز است.

او افزود:۹۶۴داوطلب برای عضویت در شوراها در ۲۸شهر استان ثبت نام کرده اند که تاکنون صلاحیت ۹۰درصد آنها در هیات های اجرایی استان و شهرستان ها احراز شده است و افرادی که رد شده اند فرصت دارند ظرف چهار روز به هیات مرکزی انتخابات شوراها اعتراض کنند.

این مقام مسئول اضافه کرد: چهار هزار و ۷۱۶ داوطلب برای عضویت در شوراهای ۶۷۹ روستای استان ثبت نام کرده اند که نسبت به دوره گذشته هشت درصد افزایش داشته است.

او گفت: ستاد انتخابات استان، هیات های اجرایی و بازرسی استان و شهرستان ها امر انتخابات را از سه یا چهار ماه قبل مدیریت می کنند و فرایند انتخابات بدون کوچکترین وقفه طبق روزشمار و تقویم اجرایی در حال انجام است.

حبیبی افزود: ستاد پیشگیری از تخلفات انتخاباتی با مسوولیت رییس کل دادگستری استان هرگونه انحراف از تبلیغات انتخاباتی را مستمرا رصد می کند و جلسات آن پیوسته برگزار می شود.

او گفت: هماهنگی کاملی در چهارچوب قانون شرح وظایف بین ستاد انتخابات استان، هیات های اجرایی، هیات عالی نظارت بر انتخابات، شورا و هیات نظارت شورای نگهبان وجود دارد و مستمرا جلساتی را برای هماهنگی و انسجام انتخاباتی برگزار می کنند.

رییس ستاد انتخابات استان قزوین گفت: با توجه به شرایط کرونایی که امیدواریم تا قبل از ۲۸ خرداد شرایط بهتری را در جامعه داشته باشیم، عمده تبلیغات بر بستر فضای مجازی است که نیاز به مراقبت و نظارت بیشتری دارد و در این راستا کمیته فضای مجازی استان با حضور دستگاه های امنیتی، نظارتی و قضایی تشکیل شده و کلیه فعل و انفعالات آن را رصد می کنند.

او گفت: برای تحقق مطالبه مقام معظم رهبری در راستای مشارکت بالا و حداکثری جا دارد فضای انتخابات گرمتر شود که انتظار داریم از مدیران استان برای فضاسازی و برجسته سازی موضوع مشارکت در انتخابات اقدام کنند.

معاون سیاسی استاندار قزوین با تاکید بر رعایت بی طرفی کامل مدیران، افزود: مدیران حق جانبداری از کسی را ندارند و نباید امکانات دولتی له یا علیه نامزدی به کار گرفته شود.

او در بخش دیگری از سخنان خود با بیان اینکه انتخابات سرنوشت ساز ۲۸ خرداد با حضور باشکوه و پرشور مردم به حماسه ماندگار تبدیل می شود ، افزود: مردم ایران اسلامی موقعیت شناس هستند و یکبار دیگر شگفتی آفرین می شوند و در ۲۸ خرداد ۱۴۰۰ برای سی و هفتمین بار حتما دشمنان را مایوس می کنند.

حبیبی همچنین گفت: انتخابات در جمهوری اسلامی در حکم سرمایه اجتماعی است و تولید قدرت می کند و در واقع قدرت نرم نظام است و مایه اقتدار کشور خواهد شد.

رییس ستاد انتخابات استان قزوین بیان کرد: انتخابات یک تکلیف شرعی، دینی و ملی همه است چون حضرت امام راحل فرمودند حفظ نظام اوجب واجبات بوده و یکی از مولفه های مهم حفظ نظام شرکت در انتخابات محسوب می شود.

کد خبر 1516255

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 0 =