اخذ نوبت الکترونیکی ۵۶هزار شهروند قزوینی

رئیس کل دادگستری استان قزوین گفت: از مهر ماه سال ۹۹ تا پایان فرودین ماه سال جاری بیش از ۵۶هزار نفر برای انجام امور قضایی از سامانه نوبت دهی استفاده کرده اند.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین از قزوین؛ نورالله قدرتی، رئیس کل دادگستری استان قزوین با بیان اینکه از مهر ماه سال ۹۹ تا پایان فرودین ماه سال جاری ۵۶هزار و ۵۱۴نفر برای انجام امور قضایی از سامانه نوبت دهی استفاده کرده اند، گفت: شهروندان می توانند دلایلی از قبیل اخذ اظهارات متعاقب شکایت، مواجهه حضوری، درخواست رفع توقیف خودرو، درخواست ممنوع الخروجی متهم، درخواست اجرای حکم و ... را مطرح و در روز و ساعت مورد نظر نوبت خود را اخذ و پس از دریافت آن در زمان تعیین شده به شعبه مراجعه کنند.

او افزود: تنها اشخاصی می توانند از این شیوه اخذ نوبت استفاده کنند که در سامانه ثنا ثبت نام کرده و در پرونده مورد نظرشان دارای سمت بوده  و کد ملی متقاضی در پرونده ثبت شده باشد.

رئیس کل دادگستری استان قزوین در خصوص مزایای بهره مندی از این امکان گفت: با توجه به اینکه در شرایط فعلی مراجع قضایی یکی از اماکن شلوغ و پر رفت و آمد محسوب شده و به دلیل مراجعه افراد مختلف شدیداً در معرض شیوع و انتشار ویروس کرونا قرار دارد اخذ نوبت الکترونیکی سبب می شود شهروندان از ابتالا به این بیماری بیشتر در امان باشند.

شهروندان می توانند کلیه اقدامات مربوط به پرونده خود را نیز بدون حضور در دفاتر شعب و از طریق دفاتر خدمات الکترونیک قضایی و در قالب لایحه انجام دهند که این امر سبب تسریع در پاسخگویی می شود.

48

کد خبر 1516337

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 10 =