۰ نفر
۲۹ اردیبهشت ۱۴۰۰ - ۱۱:۰۵
گوینده رادیو الاقصی به شهادت رسید

ایرنا نوشت: رژیم صهیونیستی در ادامه حملات خود به نوار غزه و تلاش‌ برای خاموش کردن صدای رسانه‌ها با هدف جلوگیری از انعکاس جنایات انجام شده علیه مردم فلسطین، خانه گوینده رادیو الاقصی را مورد هدف قرار داد و او را به شهادت رساند.

 به نقل از الجزیره مباشر، تلویزیون الاقصی از شهادت یوسف ابوحسین گوینده ایستگاه رادیویی محلی الاقصی در اثر بمباران خانه او در سحرگاه امروز - چهارشنبه - در محله شیخ ردوان در نوار غزه خبر داد.

رژیم صهیونیستی در ادامه حملات جنایتکارانه خود به غزه افزون بر هدف قراردادن منازل مسکونی و غیرنظامیان با حملات مداوم خود و بمباران مراکز رسانه ای و سازمان های بین المللی بشر دوستانه مستقر در این منطقه، آنها را از بین برده است. 

پیشتر رژیم صهیونیستی شنبه هفته جاری با حمله به یک ساختمان ۱۳ طبقه موسوم به برج الجلاء در غزه که محل کار رسانه‌ها از جمله «آسوشیتدپرس» و «الجزیره» قطر و استقرار خبرنگاران خارجی بود، سعی کرد تا با هدف قراردادن دفاتر خبری رسانه‌های بین‌المللی که اخبار غزه را پوشش می‌دادند، صدای رسانه‌ها را خاموش کند و مانع انتشار اخبار مربوط به جنایات این رژیم علیه مردم مظلوم فلسطین شود. 

 علاوه بر دفاتر رسانه‌های خبری در این ساختمان همچنین تعداد زیادی مطب پزشک، دفاتر حقوقی و منازل مسکونی وجود داشت. 

حمله به برج الجلاء موجب شد تا بسیاری از دولت‌ها و نهادهای بین‌المللی و نیز شخصیت‌های جهانی آن را محکوم کنند و تلاش‌های رژیم صهیونیستی را در راستای خاموش کردن صدای رسانه‌ها و در نهایت منتشر نشدن جنایات صهیونیستها علیه مردم مظلوم فلسطین، ارزیابی کردند. 

سازمان‌های حقوق بشری روز دوشنبه در غزه اعلام کردند که در پی حملات رژیم صهیونیستی به نوار غزه ، ۶۳ مرکز دولتی، ۱۶ مسجد و ۲۳ مرکز تاسیسات خدماتی تخریب شده است.

310 310

کد خبر 1516604

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 5 =