اقتصاد سازنده ‌در سایه تعامل کمیسیون‌ها رقم می‌خورد

رئیس کمیسیون کشاورزی اتاق بازرگانی البرز با بیان اینکه صنایع تبدیلی استان یکی از بخش‌های موثر و قابل اتکا است که حرف‌های زیادی برای گفتن دارد، افزود: در سایه تعامل با هم می‌توانیم اقتصاد سازنده‌ای را رقم بزنیم.

به گزارش خبرآنلاین از البرز؛ «محسن امینی» در جریان سیزدهمین نشست کمیسیون گردشگری اتاق بازرگانی البرز با محوریت امضای تفاهم‌نامه میان کمیسیون‌های گردشگری، صنعت و کشاورزی اتاق با اشاره به توانمندی‌های موجود در سطح کمیسیون‌های تخصصی این مجموعه بیان کرد: با توجه به اینکه فعالان عرصه‌های کشاورزی، گردشگری و صنعت استان هر کدام درگیر کسب و کارهایی خاص هستند، در سایه تعامل با هم می‌توانیم اقتصاد سازنده‌ای را رقم بزنیم.


وی توانمندی‌های موجود در این سه حوزه تعاملیِ هر یک را فرصتی برای دیگری برشمرد و افزود: باید با تکیه بر این فرصت‌ها موقعیت‌های مناسبی ایجاد می شود. به طور مثال، در تمامی مجموعه‌های صنعتی پتانسیل‌هایی برای بهره‌برداری از ظرفیت‌های حوزه کشاورزی وجود دارد؛ چرا که در این حوزه نه تنها کشت و زراعت، بلکه صنایع تبدیلی هم حرف‌های زیادی برای گفتن دارد.

رئیس کمیسیون کشاورزی، آب، صنایع تبدیلی و محیط زیست اتاق بازرگانی البرز با این توضیح که تعاملات و اتفاقات در مجموعه های گردشگری، کشاورزی و صنایع دستی به استفاده متقابل پتانسیل‌ها در این بخش ها کمک خواهد کرد، گفت: با امضای اتفاهم نامه همکاری میان سه کمیسیون گردشگری، صنعت و کشاورزی اتاق در کنار بهره‌مندی از دیدگاه‌های یکدیگر همپوشانی مناسب در راستای اقتصادی پویا در استان هم رقم خواهد خورد.


‏وی با اشاره به اینکه بسیاری از فعالان صنعتی نیازمند استفاده از ظرفیت‌های حوزه گردشگری از جمله اقامتگاه‌ها به منظور میزبانی از مهمانان خارجی و داخلی خود هستند، بیان کرد: این میهمانان نیازمند آشنایی با ظرفیت‌های گردشگری استان البرز هستند، چراکه تاکنون اطلاع رسانی کافی در این مورد هم صورت نگرفته است.


به گفته امینی با ورود گردشگری در بخش صنعت و کشاورزی و بالعکس می‌توان برای تمامی فعالان این بخش‌ها فرصت‌های اقتصادی بیشماری فراهم کرد و تنها نباید به مفاد چنین تفاهم‌نامه هایی پایبند بود.


رئیس کمیسیون کشاورزی اتاق البرز تاکید کرد: باید توانمندی‌های حوزه‌های گردشگری و صنایع دستی استان البرز از سوی مجموعه‌هایی مانند کمیسیون گردشگری اتاق برای فعالان عرصه کشاورزی و یا صنعت استان معرفی شود؛ چرا که فرصت‌های نهفته بسیاری در این بخش‌ها وجود دارد.


وی بیان کرد: با تفکری که امروز در مجموعه اتاق بازرگانی البرز با توجه به رویکرد ریاست اتاق و بخش های فعال این مجموعه وجود دارد، شاهد اتفاقات سازنده‌ای در حوزه اقتصاد استان از سوی اتاق خواهیم بود.

46

کد خبر 1516625

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 16 =