۱ نفر
۲۹ اردیبهشت ۱۴۰۰ - ۱۴:۱۸
افتتاح پل کابلی قزوین

شهردار قزوین از افتتاح پل کابلی با اعتباری بالغ بر ۶۷میلیاردریال در آینده‌ای نزدیک خبر داد.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین از قزوین؛ سیاوش طاهرخانی، شهردارقزوین با اشاره به مشخصات فیزیکی این پروژه اظهار کرد: سیستم سازه پل، یک پل معلق با دو پایلون (پایه اصلی) و چهار رشته کابل اصلی است که در طرف به لنگرهای بتنی متصل شده اند.

او تصریح کرد: عرشه اصلی پل به طول ۱۰۰متر با ۶۲رشته کابل آویز به کابلهای اصلی متصل است و حرکت جانبی پل با اتصال عرشه توسط کابلهای بادبندی به چهار وزنه مدفون کنترل می شود.

طاهرخانی افزود: عرشه اصلی با رمپ فلزی به طول ۷۰متر به محوطه غربی و جاده سلامت متصل می شود و طول عرشه در مجموع به ۱۷۰متر می رسد.

شهردار قزوین ادامه داد: عرض عرشه به طول ۲۲۰سانتی متر برای عبور عابر پیاده طراحی شده است و کف عرشه از جنس گریتینگ با روکش گالوانیزه به همراه ۱۰متر مربع شیشه سه لایه لمینت شده است. 

طاهرخانی با اشاره به اینکه کلیه قطعات پل منحصر به فرد بوده و طراحی ویژه ای برای آن صورت پذیرفته اضافه کرد: برای ساخت پل کابلی از تخصص صنعتکاران ماهر و مطرح کشوری بهره گرفته شده است.

شهردار قزوین با تاکید بر اینکه زیست پذیری شهر مفهومی چند وجهی است که با مفاهیم دیگری از جمله کیفیت زندگی، زیرساختهای انسان محور، سلامت اجتماعی و حتی اقتصاد شهری پیوند دارد افزود: یکی از شاخصه های مهمی که در این پروژه مد نظر قرار گرفت ارتباط میان زیست پذیری و اقتصاد شهری بود. گردشگری به عنوان رکن مهم شهر پایدار و اقتصاد سبز نیازمند زیرساختهایی است که باید دارای جذابیت کافی و عملکرد مناسب باشد. هر یک از این زیرساختها در ارتباط با زیرساختهای دیگر تکمیل کننده یک مجموعه کامل از فضاها و خدماتی است که برای گردشگر معنادار و جاذب است.

وی گفت: مطالعات اولیه مکان یابی پروژه با هدف استفاده حداکثری از ظرفیتهای موجود بوستان ملی باراجین و به ویژه دهکده طبیعت و نیز جاده سلامت به انجام رسید.

طاهرخانی خاطرنشان کرد: با احداث این پل شاهد افزایش قابل توجهی پیاده­ روی ایمن و جذاب در فضای سالم و عاری از انواع آلودگی اعم آلودگی هوا و آلودگی صوتی و در پهنه ای چشم نواز و فرح بخش خواهیم بود.

شهردار قزوین با اشاره به اینکه پروژه پل کابلی یک پروژه فرا استانی است یادآور شد: سیستم سازه ای پل معلق کابلی یکی از نمونه های منحصر به فرد در سطح ایران است که توسط معاونت عمرانی شهرداری قزوین و طی مدت ۸ماه و با اعتباری بالغ بر ۶۷میلیاردریال انجام شد.

کد خبر 1516689

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 4 =