کسب سهمیه المپیک در ژیمناستیک اتفاق بی‌نظیری است

فارس نوشت: داور بین‌المللی ژیمناستیک گفت:برنامه ریزی ها و موفقیت‌ها باعث افزایش جامعه ما شد.

امید شیخ احمدی درباره وضعیت ژیمناستیک در شرایط کرونا، اظهار داشت: در استان کردستان به خاطر محدودیت‌هایی که بود، یکی دو هفته است سالن‌ها شروع به فعالیت کرده‌اند. امیدوارم این ویروس منحوس از بین برود و دوباره به شادابی گذشته برگردیم.

این داور بین‌المللی ژیمناستیک کشورمان که ریاست هیات کردستان را نیز به دنبال دارد، درباره کسب سهمیه المپیک خاطر نشان کرد: زمانی که فدراسیون جدید کار را شروع کرد، خیلی ها باور نداشتند ژیمناستیک برای کسب سهمیه شرکت کنند اما با توجه به مسابقات قهرمانی کشور و برگزاری اردوهای منظم، گام‌ها برای کسب سهمیه المپیک برداشته شود. حضور در میادین مختلف، کسب ۹ مدال آسیا و چندین مدال بین‌المللی و رنکینگ سوم توسط سعید کیخا، از دستاوردهای مهم فدراسیون بود.

وی افزود: بچه‌ها واقعا به کسب سهمیه نزدیک بودند که متاسفانه به خاطر کرونا مسابقات لغو شد. حالا باید فدراسیون جهانی در این‌ خصوص تصمیم‌گیری کند. اگر این اتفاق رخ دهد و ما المپیکی شویم، یک موضوع بی نظیر در تاریخ ژیمناستیک است چرا که همه برای کسب آن زحمت کشیده‌اند.

احمدی با اشاره به برگزاری تمرینات آنلاین و حضوری ملی‌پوشان، گفت: مسابقه انتخابی به صورت آنلاین برگزار شد که من به عنوان کمیته داوران حضور داشتم. کادر فنی هم در این مدت بچه‌ها را رصد می‌کرد. با اینکه کرونا خیلی لطمه زد اما فدراسیون بچه‌ها را در آمادگی نگه داشت؛ هر چند کرونا مسابقات انتخابی را لغو کرد. حالا همه چیز بستگی به فدراسیون جهانی دارد.

رییس هیات کردستان اشاره‌ای به افزایش جامعه ژیمناستیک در ۲ سال اخیر داشت و یادآور شد: ۱۰۰ هزار نفر در ۲ سال و نیم اضافه شدند که این موضوع به خاطر فعالیت‌ها و موفقیت‌های این رشته بود. در استان ما هم تعداد فعالان بسیار افزایش یافته است. در این مدت برنامه‌ریزی‌ها بسیار خوب بود و با این روند امیدوارم در ۶ وسیله هم سهمیه المپیک بگیریم.

وی در پاسخ به اینکه آیا در المپیک قضاوت خواهد کرد یا خیر، اظهارداشت: من در گروه ۳ هستم. البته در آزمون سیکل ۱۴، نمره‌ای که آوردم فدراسیون جهانی یک نمره به من اضافه کرد. معمولا داوران سطح یک و ۲ جهان در المپیک قضاوت می‌کنند که آنها هم باید در گزینشی شرکت کنند. آقای هاشمی که داور سطح ۲ محسوب می‌شود، به مسابقات اعزام شد که امیدوارم برای نخستین بار بتوانیم یک داور در المپیک داشته باشیم.

۲۵۶ ۲۵۱

برای دسترسی سریع به تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان اپلیکیشن خبرآنلاین را نصب کنید.
کد خبر 1516699

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 1 =