۹۸ درصد دانش‌آموزان چهارمحال و بختیاری وارد پروژه کوچ شدند

معاون تربیت بدنی و سلامت اداره کل آموزش و پرورش چهارمحال و بختیاری گفت: از زمانی که پروژه کوچ شروع شد ۹۸ درصد دانش‌آموزان چهارمحال و بختیاری وارد این پروژه شدند و به همین دلیل این استان به عنوان استان برتر در این طرح معرفی شد.

به گزارش خبرآنلاین از چهارمحال : معاون تربیت بدنی و سلامت آموزش و پرورش چهارمحال و بختیاری اظهار کرد: اینکه طبق مطالعه کاسپین که در سال ۹۵ انجام شد ۲۱ درصد دانش آموزان ما دچار اضافه وزن و چاقی بوده اند و در سال تحصیلی که پشت سر گذاشته ایم به دلیل کم تحرکی دانش آموزان و اینکه مجبور بودند در خانه بمانند بر روی اضافه وزن دانش آموزان نیز تاثیر زیادی گذاشته بود.

خدایار قاسم پور بیان داشت: سال های قبل از کرونا فعالیت و تحرک دانش آموزان زیاد بود و اجازه اضافه وزن را به آن ها نمی داد اما متاسفانه محدودیت های کرونایی موجب شد دانش آموزان ما را بصورت فیزیکی تحت تاثیر قرار دهد.

وی به پروژه کوچ اشاره کرد و گفت: پروژه کوچ از زمانی که در این استان رقم خورد ۹۸ درصد دانش آموزان وارد این طرح شدند.

قاسم پور افزود: قد و وزن ۱۸۰ هزار نفر دانش آموزان ما گرفته و وارد سیستم شد، شاخص های توده بدنی آن ها محاسبه و اطلاعات کامل جمع آوری که دانش آموزان از لحاظ وزن در چه وضعیتی قرار گرفته اند.

وی با بیان اینکه در دوران کرونا از ظرفیت شاد استفاده کرده ایم گفت: برای کنترل وزن دانش آموزان از طریق شبکه شاد و مرکز بهداشت و درمان با خانواده ها تماس گرفته و وزن دانش آموزان سنجیده شد.

قاسم پور خاطر نشان کرد: چهارمحال و بختیاری به لحاظ تعداد دانش آموزانی که دارای وزن نرمال هستند به عنوان استان برتر شناخته شده است.

وی با بیان اینکه این استان به لحاظ تعداد دانش آموزانی که دارای وزن نرمال هستند با حدود ۷۲ درصد به عنوان استان اول شناخته شده است تصریح کرد: ۶ درصد دانش آموزان ما کم وزن و لاغر و ۲۲ درصد هم دارای اضافه وزن هستند.

قاسم پور با اذعان بر اینکه در سال جاری نیز تمام قد و وزن دانش آموزان گرفته شده است بیان داشت: دانش آموزانی که درگیر چاقی هستند برای مشاوره و رژیم غذایی به مراکز درمانی ذی صلاح معرفی می شوند.

وی با تاکید بر اینکه برای اینکه در پروژه کوچ به تمام اهداف مورد نظر خود برسیم از همه ظرفیت ها استفاده می کنیم عنوان کرد: از همه ظرفیت های بهداشت برای افزایش سواد تغذیه سالم دانش آموزان کمک می گیریم.

46

کد خبر 1516932

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 3 =