سه اصل مهم در روابط عمومی راستی ، درستی و امانت داری باید مد نظر روابط عمومی دستگاه های اجرایی باشد

همزمان با روزارتباطات و هفته روابط عمومی از مدیران و کارشناسان روابط عمومی اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان سمنان و شهرستان های تابعه با حضور جعفر مرادی حقیقی مدیر کل منابع طبیعی و آبخیزداری و حجت الله یحیایی معاونت روابط عمومی، تشریفات و امور بین الملل استانداری سمنان تقدیر بعمل آمد.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین استان سمنان این مراسم که با حضور مدیر کل محترم منابع طبیعی و آبخیزداری استان سمنان برگزار شد از مدیر و کارشناس روابط عمومی اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان سمنان و رابطین شهرستان های تابعه با لوح تقدیر بعمل آمد .
در این مراسم جعفر مرادی حقیقی مدیر کل محترم منابع طبیعی و آبخیزداری استان سمنان در صحبت‌هایی از نقش،‌ کارکرد و جایگاه روابط عمومی سخن گفت. وبا تأکید بر اینکه نقطه عطف و قدرت حوزه‌های مدیریتی، روابط‌عمومی است، گفت: «روابط‌عمومی با هم‌افزایی و هم‌اندیشی در توسعه ارتباطات انسانی و ایجاد فضایی سالم برای اطلاع‌رسانی وسیع ، صحیح و ارتباطات صمیمانه و اثربخش بین مردم و اداره کل نقش مؤثری دارد.
مرادی حقیقی در بخشی از صحبت‌های خود گفت : روابط عمومی پل ارتباطی است که به عنوان واسطه اثرگذار، درون و بیرون یک سازمان را به هم مرتبط می‌سازد و در واقع سعی می‌نماید در قالب یک تلاش برنامه‌ریزی شده و هوشمندانه سازمان و مخاطبان را در یک کنش و واکنش متقابل به یک نقطه تعاملی‌،تفاهمی و مشارکتی نزدیک سازد . و با قدردانی از تلاش فعالان حوزه روابط عمومی اداره‌کل و شهرستانها، گفت: «از همکاران حوزه روابط‌عمومی به‌واسطه  فعالیتهای مستمر تشکر می‌کنم، زیرا بیشتر فعالیت‌ها به دلیل شیوع ویروس کرونا از طریق فضای مجازی انجام می‌شود و رصد و پایش فضای مجازی و اطلاع‌رسانی در این حوزه نیاز به تلاش شبانه‌روزی دارد.
مدیر کل محترم منابع طبیعی و آبخیزداری استان سمنان عاملیت و قابلیت را به عنوان دو محور اساسی در گردش چرخهای فعالیت روابط عمومی ذکر کرد و گفت: در واقع بدون حضور یکی از این دو محور امکان موفقیت روابط عمومی‌ها وجود نخواهد داشت و به نوعی،‌ به جای آنکه روابط عمومی تبدیل به پل ارتباطی مناسب برای تسهیل و تسریع روابط تفاهمی و تعاملی گردد، به یک معبری که هر لحظه امکان فرو ریختن آن می‌باشد، تبدیل خواهد شد.
حجت الله یحیایی معاونت محترم روابط عمومی، تشریفات و امور بین الملل استانداری سمنان ضمن عرض تبریک بمناسبت روز ۲۷اردیبهشت به رابطین روابط عمومی و مدیر روابط عمومی اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان سمنان و شهرستان های تابعه اظهار داشتند : امروزه دنیا ، دنیای ارتباطات و تعامل است و کسی در این میان سود و بهره می برد که در این امر به خوبی فعالیت ها و خدمات نظام جمهوری اسلامی را به بهترین نحو به اطلاع عموم مردم در جامعه برساند .
یحیایی گفت : امروزه دیگر از روابط عمومی به صورت سنتی عبور کرده و به روابط عمومی دیجیتال رسیده ایم که این موضوع باعث سرعت بخشیدن و افزایش کیفیت ارسال اخبار و اطلاعات است و اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان سمنان در این زمینه پیشگام می باشد .
وی در خاتمه سخنان خود بیان نمود که راستی ، درستی و امانت داری سه اصل مهم در روابط عمومی می باشد و باید مد نظر تمامی عزیزان فعال در زمینه روابط عمومی قرار گیرد .
ابوالفضل صیادجو مدیر روابط عمومی اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان سمنان نیز در سخنانی به شاخص‌های ارزیابی رابطان روابط عمومی اشاره کرد و یادآور شد که تهیه، گردآوری و ارسال اخبار به ویژه اخبار کیفی از حوزه‌های مربوطه به روابط عمومی، یکی از معیارهای اصلی ارزیابی رابطان بوده است.
ابوالفضل صیادجو  وظیفه رابطین روابط عمومی را برقراری ارتباط صحیح، روان و منطقی بین صف و ستاد دانست و در ادامه از ضرورت وجود آموزش اصولی رابطان روابط عمومی و آشنایی آنان با مباحث خبر و گزارش نویسی سخن گفت.
 مدیر روابط عمومی اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان سمنان افزود: برای این منظور در سنوات گذشته دوره آشنایی با خبرنویسی برای رابطان برگزار شد که حضور در این دوره و کسب نمره قبولی شاخص‌ دیگر ارزیابی رابطان برتر بوده است.
  صیادجو از برنامه های روابط عمومی برای برگزاری دوره های گزارش نویسی و مصاحبه برای رابطین روابط عمومی در آینده نزدیک خبر داد.
  لازم به ذکر است در پایان این مراسم از رابطین روابط عمومی شهرستانها و پیشکسوتان روابط عمومی اداره کل  با اهدای لوح و هدیه تقدیر بعمل آمد و با حضور عباس سمیعی مدیر کل روابط عمومی سازمان جنگلها ، مراتع و آبخیزداری کشور و مدیران روابط عمومی های ادارات منابع طبیعی و آبخیزداری استانها و شهرستانها  جلسه بصورت وبینار تخصصی ادامه یافت .

46

کد خبر 1516942

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 2 =