اجرای طرح سحاب هلال احمر در قزوین

آئین افتتاحیه و رونمایی از طرح سحاب در مراسمی با حضور مدیرکل امور اجتماعی و فرهنگی استانداری و مدیرعامل جمعیت هلال‌احمر استان قزوین برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر استان قزوین؛ همزمان با سراسر کشور آئین افتتاحیه و رونمایی طرح سحاب جمعیت هلال احمر با حضور مدیرکل امور اجتماعی و فرهنگی استانداری قزوین، معاون فرهنگی و امور جوانان اداره کل ورزش و جوانان، مدیر عامل جمعیت هلال احمر استان به همراه معاون جوانان و معاون آموزش و پژوهش این جمعیت با رعایت دستورالعمل ها و شیوه نامه های بهداشتی در محوطه هلال احمر استان برگزار شد.

مریم بیدخام، مدیرکل دفتر امور اجتماعی و فرهنگی استانداری قزوین در آئین افتتاحیه و رونمایی طرح سحاب ضمن تبریک هفته هلال احمر و روز جهانی صلیب سرخ از زحمات اعضا، پرسنل سخت کوش و مدیران این جمعیت تقدیر و تشکر کرد و اظهار کرد: قزوین جزو اولین شهرهای معماری دارای آثار باستانی در کشور و سومین شهر از همین نگاه در دنیا می باشد و طرح فرهنگی و اجتماعی سحاب می‌تواند به شناساندن و رونق گردشگری نیز در استان قزوین کمک کند.

او افزود: در این طرح قرار است ضمن شناسایی استعدادهای دانش آموزان از آسیب‌های اجتماعی آن‌ها نیز جلوگیری شود که این حرکت مؤثر جمعیت هلال احمر استان و کشور را باید ستود و امیدوارم این طرح بتواند در کاهش آلام شهروندان در هنگام بروز آسیب ها و بحرانها تأثیرگذار باشد.

در ادامه حسن آصفی، مدیر عامل جمعیت هلال احمر استان، در رابطه با طرح سحاب عنوان کرد: این طرح همانند همه برنامه های اجرایی جمعیت هلال احمر از جمله طرح های تأثیرگذار در ارائه هرچه بهتر خدمات به عموم شهروندان است.

او اعضای فعال در طرح «سحاب» را سفیران حمایت‌های امدادی و بشردوستانه دانست و تصریح کرد: جوانان در این طرح، در قالب اکیپ‌های سیار در دو شکل سواره و پیاده، انجام وظایف امدادی و بشردوستانه را برعهده می گیرند.

آصفی ادامه داد: این طرح به منظور هویت بخشی و دور هم جمع کردن جوانان، پاسخ به دغدغه های فرهنگی و ورزشی و حضور و نقش آفرینی جوانان و با دنبال کردن چهار هدف اصلی این جمعیت یعنی تسکین آلام بشری، حمایت از سلامت انسانها، حفظ کرامت و تلاش در جهت صلح پایدار آغاز به کار کرد.

نادر میرزایی، معاون جوانان جمعیت هلال احمر استان نیز در آئین افتتاحیه طرح «سحاب»، اظهار کرد: جوانان هلال احمر در این طرح به منظور سرعت بخشیدن در امر امداد رسانی و جهت عبور از ترافیک شهری، کمک به ایجاد هوای پاک، و حفظ سلامت فردی و اجتماعی با استفاده از دوچرخه انجام وظایف امدادی و بشردوستانه را برعهده می گیرند.

معاون جوانان جمعیت هلال احمر استان قزوین گفت: با اجرای طرح ملی سحاب جوانان بشردوست هلال احمر عرصه جدیدی از خدمت در راستای پیشگیری، ایمنی و سلامت برای مردم را رقم می زنند و حمایت‌های امدادی و بشردوستانه نیز گسترش می یابد.

48

کد خبر 1517020

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 10 =